İlk konuda korsana destek nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sistem kaynaklı bir hata bile olsa, o hatayı çözmek içeriğin korsan bir şekilde tüketilmesi yönünde destek oluyor. Orijinali aldığında yine hata alıyorsa zaten destek veriliyor. Sistemine binlerce TL harcayıp, 20 TL oyuna vermekten kaçan birinin bu konuda destek isteme hakkı olmamalı diye düşünüyorum. Daha öncesinde "korsana destek vermiyoruz" şeklinde bir açıklama ile konu kilitleniyordu. "Oyunu orijinal aldığınız ve aynı sorunu yaşadığınız durumda yardım için buradayız" gibi daha ılımlı bir açıklama ile yine kapatılmalı konu. Diğer türlüsü buraya yakışmıyor bence.

Bu arkadaşa neden yardımcı olunmadı o zaman? Ve insanların ilk konularında korsana destek olduğunu bilmiyorduk. Arkadaş bilmiyor ve ceza almıyorsa biz de korsana destek yok dediğimiz için ceza almamalıyız.
Yazdığım bu mesajdan da ''gereksiz mesaj'' cezası yedim.

Benim de ilk konum korsandı, o da kilitlendi ama hak veriyorum. Korsan iyi bir şey değil.

Benim de ilk konum korsandı, o da kilitlendi ama hak veriyorum. Korsan iyi bir şey değil.

Mesele iyi ya da kötü olması değil. Mesele bizim korsana destek gibi bir ihtimal olduğunu bilmediğimiz için ceza almamız. Sonra bu durumu belirttim ve tekrardan ceza yedim.

İlk konusu değildi. 19. kuralı kontrol edebilirsiniz. Açıkça belirtiliyor.

Korsandan kaynaklı hata değilse ve ilk konuysa destek verilebiliyor.
Ama siz demişsiniz: "İlk konusu, destek verilebilir." diye?
Bu mesaj ve konu silinecek birkaç güne, hatta saate. Sırf böyle bir olay oldu diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı