İlk vizelerden sonra umutsuzluk

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. İlk vizelerim açıklandı. En yüksek 90, en düşük 45 notum var. Diğer dersler de bunların arasında oynuyor. Fakat ben notlardan yine de memnun değilim. 50'nin altında 2 dersim var. Daha ödev ve yoklama puanı da eklenmedi. Ama finale kadar içimde bir umutsuzluk olacak.

Artık günü gününe çalışıyorum. Sizce finallerde notlarımı düzeltip 3 üstü ganoya sahip olabilir miyim? Hedefim geçmenin üstünde. Ek olarak mezun olunca formasyon almak istiyorum.

Yoklama puanı nedir? İlk defa duyuyorum.

Devamsızlığa göre not veriliyor. İlk vizenin %8'ini etkiliyor.

Bence mümkün. Günü gününe çalışıp kurtarabilirsiniz. Hocanız nasıl birisi bilemiyorum ama yapılacağını düşünüyorum.

Hocalarımın neredeyse hepsi riyakar. Yok sınav böyle olucak, yok böyle. Sınavlarında da iyi cevaplar çıkardım ama yine not konusunda cimri oldular.

Ben de ilk defa duydum devamsızlık ile not olayını.

Takma kafana ya.
Bizim hocalar öyle, garip. Lisedeki sınavlarım daha mantıklıydı, daha güzeldi. Üniversitede denetim falan yok galiba. Hocalar kafasına göre saçma sapan sorular hazırlıyor, kağıt düzeni yok, alakasız yerlerden sorular soruyorlar.

Not ortalaman 2.50 üstü olduğu sürece sorun yok. 2.50 üstü olunca her türlü şeyi yapabiliyorsun. (Yatay geçiş, erasmus falan filan.) Okul birincisi olmayınca da kaç ortalamanın olduğunun pek bir anlamı yok. O yüzden kafana bu kadar takma.

Geri
Yukarı