İlk Windows 11 deneyimim

Vvmümin

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500 rx6600 b450m m2 +sata ssd
Meslek
Led ekran
RAM
Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 240 GB - WD Blue 250 GB
Ekran kartı
AMD Radeon(TM) Vega 8 Graphics
Anakart
MSI A320M-A PRO
İşlemci
AMD Ryzen 3 2200G
Merhaba.
Windows 11 ilk çıktığından beridir hep kullanmak istemiştim ama forumlarda ve sosyal medya platformlarında gördüğüm kadarıyla tam oturmamıştı.
Son 1 haftadır PC'nin yeni bir formata gerek duyduğunu hissettim ve neden Windows 11 denemeyeyim ki diye kendime sordum. PC sistem denetimi uygulaması BIOS'ta TPM sürümü 2.0 olmasına rağmen açık eğil diyordu ve işlemcimi desteklemiyor gözüküyordu (R3 2200G), biraz araştırma sonucu Windows 11 ISO dosyasını Microsoft'un sitesninden indirip ardından Rufus adlı ISO yazma programını indirdim. Bir adet içi boş 16 GB'lik flash belleğe kurulumu yaptım (kurulum sırasında Rufus programında no TPM + securebot seçeneğini seçtim). Gerekli dosyalarımı yedekledikten sonra kuruluma geçtim. Sistem kurulum ekranında klasik olarak ilk dil ekranı çıkıyor, Türkçeyi seçtikten sonra işletim sisteminin hangi sürüm olacağını seçtiğimiz ekran çıkıyor, ben Windows 11 Pro sürümünü seçtim. Kısa sürede kurulum tamamlandıktan sonra driverlarımı ve programlarımı kurdum. Ayarlarımı yaptım. Oyunlarımı yükledim. Genel test aşamasında ve oyunda sistemi beğendim sistem ortalama 20 - 23 GB arası bir yer kaplıyor ve gayet kullanışlı. Oyunlarda FPS Windows 10 ile aynı denebilir minimal farklar vardı. Denemenizi tavsiye ederim ama mutlaka ne olur ne olmaz yedekte Windows 10 format flash belleği bulundurun.

1 - görünüş: 10.
2 - kolaylık: 7
3 - optimizasyon: 9
4 - uyumluluk: 9

İyi okumalar.

Bilerek dosya gezgini yavaşlatılıyor desteklenmeyen işlemciye kurunca. Ben denedim işlemci şeyini bypass ettim uyarı falan verdi. Neyse kurduktan sonra ağır oyun program vs çalıştırdım. Performans aynı ama dosya gezgini acayip yavaş hatta arada sırada 40-50 saniyede açılıyordu. Baktım iş yok debianı açtım nautilusa tıklar tıklamaz açtı oh he dünya varmış dedim. Sonra Windows 11 i ve anlamsızca zibilyon tane oluşturduğu disk bölümlerini sildim.

Bilerek dosya gezgini yavaşlatılıyor desteklenmeyen işlemciye kurunca. Ben denedim işlemci şeyini bypass ettim uyarı falan verdi. Neyse kurduktan sonra ağır oyun program vs çalıştırdım. Performans aynı ama dosya gezgini acayip yavaş hatta arada sırada 40-50 saniyede açılıyordu. Baktım iş yok debianı açtım nautilusa tıklar tıklamaz açtı oh he dünya varmış dedim. Sonra Windows 11 i ve anlamsızca zibilyon tane oluşturduğu disk bölümlerini sildim.
İşlemcim 3350g sitesinde desteklemiyor demesine karşın pc healt servis destekliyor dedi şuan ayarlardan kendine indirtiyorum bakalım ne olucak.

Ben de geri dönüyorum, Windows 11 hala sorunları olan işletim sistemi, bu işletim sistemini 1 yılı daha var bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı