ilkernumi's vehicle simulator V1.0 çıktı!

Hevesinizi kırmak istemem ama UE4'te boş Advanced Vehicle paketi üzerine gene bedava dağıtılan şehir paketi ile harita yapmışsınız. Buna Vehicle Simulator demek bir yana, oyun demek garip kaçıyor doğrusu. Gelelim hatalara;
1- Haritada aşağıya düşülen yerler var, düştükten sonra harita üstüne çıkarmıyor.
2- Beyaz yol çizgileri araç üstünde gözüküyor.
3- 100-110 km/s hız arasında bir yerde araç sesi kesiliyor.
4- Hata değil ama araç sesi çok kötü, traktör/savaş uçağı karışımı.

1. Oyunda ses ayarlamak için bir yer yok.
  2. Oyundaki sesler çok kötü gaza basmadığında bile arabadan ses geliyor. (size seslerin zor olacağını söylemiştim.
  3. Harita gereksi ayrıntılı ve yer kaplıyor daha uzun bir yol ve daha düşük boyutlu olabilirdi.
  4. Oyunun optimizasyonu kötü (koyduğunuz haritadan dolayı)
Başka diyeceğim bir şey yok temel sorunlar bunlar ileride modelleme işleri ve oyun fiziğiyle ilgilenebilirsin.
Oyuna Nitro tarzı şeyler ekliyebilirsin demiştim onu da sonraki yamaya getirirsin.
Son bir şey daha yamalarda sorun olmadığını düşündüğün zaman yamayı yayınla ve sonraki yamalarda itch IO ve VirusTotal linklerini de paylaş.

1. Oyunda ses ayarlamak için bir yer yok.
  2. Oyundaki sesler çok kötü gaza basmadığında bile arabadan ses geliyor. (size seslerin zor olacağını söylemiştim.
  3. Harita gereksi ayrıntılı ve yer kaplıyor daha uzun bir yol ve daha düşük boyutlu olabilirdi.
  4. Oyunun optimizasyonu kötü (koyduğunuz haritadan dolayı)
Başka diyeceğim bir şey yok temel sorunlar bunlar ileride modelleme işleri ve oyun fiziğiyle ilgilenebilirsin.
Oyuna Nitro tarzı şeyler ekliyebilirsin demiştim onu da sonraki yamaya getirirsin.
Son bir şey daha yamalarda sorun olmadığını düşündüğün zaman yamayı yayınla ve sonraki yamalarda itch IO ve VirusTotal linklerini de paylaş.
Şuan map'i optimize etmeye uğraşıyorum.

Öncelikle Unreal'ın kendi paketindeki arabayı kullanmanız kötü olmuş. 6-7 km/h'ye kadar arabanın sesi gelmiyor, bu değerlere çıkınca sesi geliyor. UI düzenlemesi kesinlikle şart. Ana menü tasarımı iyileştirilebilir. Ekstra olarak optimizasyonu düzenlemeniz gerekiyor. Hazır map yerine kendiniz uğraşıp iyi bir level design çıkarırsanız daha iyi olucaktır. Şehir sınırlarından düşüyoruz, bunu önlemeniz gerek. Sanırım ilk oyununuz, geliştireceğinizi düşünüyorum. Ve oyunu itch.io'ya eklemelisiniz. Şimdilik aklıma bunlar geldi.

Boş verin oyun patates oldu.

Tahminler doğru çıktı en sonunda pes ettiniz.

Tycoon ve hayatta kalma arası bir oyun.

Dediğiniz oyunu düşünemiyorum bile merak ettim şimdi.
Sizden tek bir ricam var bu oyunda aceleci davranmamanız.
Açıkçası dediğiniz türde bir oyun olmaz gibi geliyor bana.
Takipteyim bekliyorum.

Tahminler doğru çıktı en sonunda pes ettiniz.

Dediğiniz oyunu düşünemiyorum bile merak ettim şimdi.
Sizden tek bir ricam var bu oyunda aceleci davranmamanız.
Açıkçası dediğiniz türde bir oyun olmaz gibi geliyor bana.
Takipteyim bekliyorum.
Hocam oyun şu:
2020'de corona döneminde şişko bir abimizi anlatıyor. Oyunda polislerden gizlice markete girip (Marketin içinde'de polisler olacak) Onlara yakalanmadan, bir şeyler alıp hayatta kalmaya çalışacağız. Çünkü açlığımız vs. olacak. Eğer markete gitmezsek açlık ve susuzluktan ölüyoruz.

Hocam oyun şu:
2020'de corona döneminde şişko bir abimizi anlatıyor. Oyunda polislerden gizlice markete girip (marketin içinde'de polisler olacak) onlara yakalanmadan, bir şeyler alıp hayatta kalmaya çalışacağız. Çünkü açlığımız vs. olacak. Eğer markete gitmezsek açlık ve susuzluktan ölüyoruz.

Değişik bir tarz ama yapması daha kolay olur diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı