İlledelinux ses en yükseğe çıkıyor

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar bir süredir İlledelinux Openbox kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığım günden beri YouTube üzerinden veya herhangi bir yerden bir ses açıldığı zaman direkt bilgisayarın bütün sesi en yüksek ayara geliyor. Bu durum şu an çok canımı sıkmaya başladı. Linux üzerinden ayarlamak mümkün mü yoksa voicemetter gibi bir program ile bunu ayarlayabilir miyim?

Not: Ses denetimi kısmında analog stereo çıkışı seçili.

@runit @Dengesiz Kokarca @cengover_ekin

Son düzenleme:
@dakovey @Zurnadürüm hocalarım şu an alsamixer kurup yeniden başlattığım zaman YouTube üzerindeki hata gitti ama şu an VLC'de hala bu sorun var.

çalma.png
çıkış.png

Burada herhangi bir sıkıntı yok gibi duruyor.

YouTube ve VLC uygulaması pavucontrol uygulamasındaki Çalma sekmesindeki ayarlar üzerinde oynama yapabilir. Normalde panel üzerinde görünen ses ayarı ise Çıkış aygıtları sekmesinde görünen ayardır.

VLC uygulaması üzerinde video oynatılırken ses ayarı ile oynadığınızda hangi ayarın yükselip azaldığını görebilirsiniz.

En azından benim bildiğim kadarıyla bu şekilde oluyor. Örnek ekran görüntüsünü bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 2021-05-04 21.20.25 ekran görüntüsü.png
    2021-05-04 21.20.25 ekran görüntüsü.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 25
Burada herhangi bir sıkıntı yok gibi duruyor.

YouTube ve VLC uygulaması pavucontrol uygulamasındaki Çalma sekmesindeki ayarlar üzerinde oynama yapabilir. Normalde panel üzerinde görünen ses ayarı ise Çıkış aygıtları sekmesinde görünen ayardır.

VLC uygulaması üzerinde video oynatılırken ses ayarı ile oynadığınızda hangi ayarın yükselip azaldığını görebilirsiniz.

En azından benim bildiğim kadarıyla bu şekilde oluyor. Örnek ekran görüntüsünü bırakıyorum.
Şu an oldu gibi hocam, biraz deneyip sonuçları yazarım. Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı