İllere göre haftalık vaka sayısı (100 bin kişide)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı.

EvzPzeVXYAIoh1x.jpg

Haftalık verilere göre Samsun, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon, 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Rehavete kapılmanın zararları.

Antalya çoktan kırmızı olmuştur da yapmıyorlardır herkes birer birer hastalanıyor burada Salı günü okula gideceğiz bende kapmadım daha o zaman kapacağım galiba.
Marmara bölgesinde sirenler çalıyor bence.

Rehavet sözcüğü bizimkilere az kalır.

Her yerde gözde görülür bir artış var. Buna bir önlem alınıp dur denmeli. Gerçekten bir anda tüm önlemleri ortadan kaldırdılar ve şu an zararı hissedilmeye başlandı. Hafta sonu sokaklar tıklım tıklım, mesafe yok.

Mesafeyi geçtim bazılarına bir rahatlık gelmiş maske bile takmıyor. Resmen şaka gibi.

Mesafeyi geçtim bazılarına bir rahatlık gelmiş maske bile takmıyor.
Zaten maske takmak zararlı diyen uzmanlarla bu noktalara geldik. Acaba yeniden oraya doğru mu dönüyoruz?

Bu mantık inanılmaz saçma, Trabzon 800 bin nüfuslu, çok yüksek riskli. İstanbul 16milyon nüfuslu. Sadece yüksek riskli, bu ne saçmalıktır? İstanbul'da çok daha fazla korona vakası varken sadece yüksek riskli demek nedir yahu. Utanmasalar orta risk grubuna koyacaklar.

Her yerde gözde görülür bir artış var. Buna bir önlem alınıp dur denmeli. Gerçekten bir anda tüm önlemleri ortadan kaldırdılar ve şu an zararı hissedilmeye başlandı. Hafta sonu sokaklar tıklım tıklım, mesafe yok.

Mesafeyi geçtim bazılarına bir rahatlık gelmiş maske bile takmıyor. Resmen şaka gibi.

Bizim halkta cidden bir sorun gözlemliyorum ben hafta içi yasak yokken sokaklar bom boş ya neden yasak varken çıkıyorsunuz ben haftada 1 kez çıkıyorum dışarıya dersler yüzünden onu çıkmasam camdan atlayacağım ama neden herkes çocuğunu dışarı gönderip virüs yayıyor çıkmayın arkadaş zor mu bu kadar anlayamıyorum.
Zaten maske takmak zararlı diyen uzmanlarla bu noktalara geldik. Acaba yeniden oraya doğru mu dönüyoruz?
Maske takmak cidden zararlı ama koruyor az da olsa bizim halk bunu maske takmayalım olarak anlayınca...
Bu mantık inanılmaz saçma, Trabzon 800 bin nüfuslu, çok yüksek riskli. İstanbul 16milyon nüfuslu. Sadece yüksek riskli, bu ne saçmalıktır? İstanbul'da çok daha fazla korona vakası varken sadece yüksek riskli demek nedir yahu. Utanmasalar orta risk grubuna koyacaklar.

Koyarlar onu da yaparlar utanç ne gezer millet teker teker ölüyor okulları açmak nedir?

Geri
Yukarı