Illustrator fotoğraf kalitesi

in Time

Centipat
Selam. Elimde 1920x1020 çözünürlüğünde yaptığım bir çalışma var. Bu çalışmayı normal olarak fareyle hepsini seçip exportladığım zaman masaüstüne 1920x1020 çözünürlüğünde 2MB'lık bir dosya çıkartıyor, gayet güzel gözüküyor. Bir de diğer türlü file kısmından export as yapıp artboard seçip en yüksek kalitede kaydediyorum masaüstüne fakat oraya 8000x4250 çözünürlüğünde 7MB'lık bir dosya geliyor ve gayet diğerinden bir tık daha kaliteli geliyor.

Anlamadığım ise şu, neden 8K çözünürlükte geliyor? 1920 olarak istiyorum. Veya bu 8K çözünürlüğün bana ileride 1920 çözünürlük olan bir yerde kullandığımda taşmalar veya nasıl desem başka herhangi bir zararı olur mu? Olursa da 8K'yı nasıl 1920 olarak kaydettiririm :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir döküman açın, boyutu 1920x1080 yapın. Artboard'ın en dışına 0.5 puntoluk bir stroke atın. Üstüne çalışmayı yerleştirip o şekilde exportlayın. Böyle yaparsanız mesela 1080p exportlamış olursunuz. Yani artboardı çalışma ile aynı boyutta tutun.

Açtığınız dosyanın cm veya inch cinsinden boyutu neyse exportlarken onu pixele çevirip exportluyor.

Ayrıca DPI seviyesini eğer sadece pc için içerik üretiyorsanız 72 yapın. Yok eğer basılı işler için kullanılacaksa 300 yapın. Harici değerler dosya boyutunu arttırır.

Taşma olmaz çünkü çözünürlüğü 4.16 boyutunda büyütmüş. En-boy oranı korunmuş yani.
Aslında aynı şey yani? Teşekkürler ^_^ 💖
Yeni bir döküman açın, boyutu 1920x1080 yapın. Artboard'ın en dışına 0.5 puntoluk bir stroke atın. Üstüne çalışmayı yerleştirip o şekilde exportlayın. Böyle yaparsanız mesela 1080p exportlamış olursunuz. Yani artboardı çalışma ile aynı boyutta tutun.

Açtığınız dosyanın cm veya inch cinsinden boyutu neyse exportlarken onu pixele çevirip exportluyor.

Ayrıca DPI seviyesini eğer sadece pc için içerik üretiyorsanız 72 yapın. Yok eğer basılı işler için kullanılacaksa 300 yapın. Harici değerler dosya boyutunu arttırır.
Deniyorum hemen teşekkürler. Fakat neden tek baskıda kullanıyoruz 300ü ? Bana sanki 72 ye göre daha kaliteli geldi. Yoksa kalitesi super sampling seçtiğim için mi öyle gözüktü. Yinede 72 yi deneyeceğim. Teşekkürler 💖

Aslında aynı şey yani? Teşekkürler ^_^ 💖

Deniyorum hemen teşekkürler. Fakat neden tek baskıda kullanıyoruz 300ü ? Bana sanki 72 ye göre daha kaliteli geldi. Yoksa kalitesi super sampling seçtiğim için mi öyle gözüktü. Yinede 72 yi deneyeceğim. Teşekkürler 💖
Evet kaliteli olur ama o aradaki boyut farkında değecek bir kalite sıçraması elde etmezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı