Illustrator için basit ekran kartı önerisi

BarışÇ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Bir çok eski konuyu farklı forumlarda ve burada inceledim. Ancak gördüğüm kadarıyla hayatında Adobe programlarını kullanmamış insanlar bile ezbere 1080 Ti, RX580 gibi cevaplar vermiş...
Bana saçma gelen ve asıl sorum şu: i3 4130 işlemciye sahip, HD 4400 kullanan masaüstü bilgisayarımla, kendimce şirket tasarımlarımızı sorunsuz biçimde yapıyordum. Eşim grafik tasarım okumaya başladı. Dersleri gereği geçen gün birlikte A5 boyutlarında biber çizdik. Biberi boyadıktan bir süre sonra kasmalar haliyle artmaya başladı. Tasarım bitti ve sonra PDF olarak çıkardık. i7 7700 işlemcili, R7 240 ekran kartlı kasama attım. Illusturator'de açmak istediğimde açana kadar PC'nin nevri döndü adeta...
Geçen gün ise baskılarımı aldığımız aynı zamanda tasarım yapan ozalitçinin PC özelliklerine baktım. Ne göreyim! Quadro 512 MB FX 580 + i7 920? Baya ciddi çizimler yapıyorlar...
Sizlerden ricam şu ki şu an için evet boyama esnasında bazen sistemi zorlayacak şeyler yapabiliyoruz (eğitim aşamalarından dolayı) fakat bir süre sonra ufak tefek kurumsal kimlik tasarımları vs. Yapacağız. Dolayısıyla güncel Quadro'lara falan ihtiyacımız yok. Mesela RX460'ya da GTX 750 vs. Kurtarır mı? Acaba biz mi program ayarlarında bir hata yapıyoruz. Ayrıca çizdiğimiz biber örnek olarak ektedir. Bilenler yardımcı olursa çok açık bir rehber olmuş olacaktır. Şimdiden çok teşekkürler.

bibibiibib.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten ve forumlardan baktığım kadarıyla 750'yi %90 kullanım ile çalıştırıyor. Açıkçası iyi bir soğutmanız yoksa tercih etmeyin derim.

Bu kullanıcı benchmark testlerine bakabilirsiniz.
Üstadım sorumda beni şaşırtanda bunlar zaten. Bahsettiğim quadro ekran kartıyla bunların benchmarkına bakarsak quadro 10-0 geride kalıyor zaten... Ama quadroda herhangibir sorun yok. Yada benim r7 240 ve hd 4400'de quadrodan üstün kalıyor. Bu durumda bizim ozalitçide kasıp bende kasmaması lazım :) yani o benchmarka takılmayın...

Yeni konular

Geri
Yukarı