Illustrator'de Çizilen Şekillerin Çıktı Alındığında Şekillerin Aynı Ölçüde Olmaması

erkansaglam

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Adobe Illustrator CC 2019'da A4 kağıdı boyutunda çalışma sayfası açıyorum. Mesela kenarı 10 cm olan bir kare çiziyorum. Ardından .pdf olarak kaydediyorum ve çıktı alıyorum. Çıktıdaki kareyi ölçtüğümde bir kenarının 10 cm değilde 8.5 civarlarında olduğunu gördüm. Bunu düzeltmenin bir yolu yok mu?

Merhaba çıktıyı aldığınızda gerçek boyutta almalısınız. Muhtemelen Sığdır seçeneği ile çıktıysa ölçüler birbirini tutmayabilir. Tasarım A4 ebatlarında doğru çalışıp PDF halinde kaydedildi ise, sıkıntı çıktı alınırken bahsettiğim durumdan kaynaklıdır.

Yazıcın A4 sayfasının yan taraflarında boşluk bırakıyor olabilir. Ayarlarını karıştırıp bakabilirsin.
Her yazıcı kenarlarda boşluk bırakmadan çıktı vermiyor.
Merhaba çıktıyı aldığınızda gerçek boyutta almalısınız. Muhtemelen Sığdır seçeneği ile çıktıysa ölçüler birbirini tutmayabilir. Tasarım A4 ebatlarında doğru çalışıp PDF halinde kaydedildi ise, sıkıntı çıktı alınırken bahsettiğim durumdan kaynaklıdır.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Bu üç yorumu da okuduğumda yorumlar ortak bir payda da buluşuyor. Kırtasiyede çıktı alırken A4 kağıdının kenar boşlukları konusunda görevli arkadaşı bilgilendireceğim. Ardından sonucu buraya yazarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı