iMac G5 Sisteme Mac OS Kurulum Sorunu

.-.

Hectopat
Daha fazla  
All in one sınıfında iki adet Apple bilgisayar var elimde. Bunların içerisindeki yazılım her nasılsa silinmiş. Çok yeni modeller değiller, ufak tefek işlerimi halletmek için yazılım yüklemek istiyorum fakat Mac bilgisayarlara format atma gibi bir tecrübem olmadı bugüne kadar. Yeni bir sürüme gerek duymuyorum. İnternete erişim sağlasın yazıcıyla ilgili işlerimi bir köşede halletsin yeter. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Cevabınız için teşekkürler ama cihaz tepkisiz hiçbirşey yok. Yani bir logo çıkıyor kayboluyor tekrar çıkıyor böyle yani. Klavye kısayollarını falan denemiştim sonuç alamadım, güç tuşuna basılı tuttuğumda beyaz fon üzerine siyah yazılarla yazılmış bilgisayar hakkında bilgiler görüyorum. Boot etmek için komut yazmamı istiyor, yazıyorum lakin boot etmek için OSX yüklü bir disk gerekiyor bu yoldan giderek bir çözüm bulabilir miyim ? OSX yazılımını kurtaramıyorsam nasıl edinebilirim ? Zira Apple sitesinde satışta lakin disk olarak gönderilmiyor. İnternet üzerinden satış almış oluyorum. Yani bunu diske yazabilmem için de bir Apple cihaz kullanmam gerektiği söyleniyor. Cihazlarım hatırı sayılır derecede eski farkındayım lakin bir şekilde çalıştırabilirsem boşa yer kaplamaktan daha fazlasını yapabilecekler çıkan logo bunlara benziyor.
Adsız.png

CRT tip monitör olan G serisi olabilir mi bu Mac ler? Eğer öyle ise 10.5 sonrası kurulmuyor diye biliyorum. Ebay gibi sitelerden dvd de bulabilirsin.

Hackintosh kurulum rehberindeki gibi internetten indirip USB'ye atıp kurabilirsiniz diye düşünüyorum ama denemek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
'' Ne çılgın insanlar varmış. LCD ekranını kullanmak aklımdan geçmedi değil ama böylesini görmemiştim. Daha önce aklıma lise yıllarım ve emeğini eksik etmeyen hocam. Geldi video linki için teşekkürler :)

Hackintosh kurulum rehberindeki gibi internetten indirip USB'ye atıp kurabilirsiniz diye düşünüyorum ama denemek lazım.
Bunu bir denerim ama olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı