İmam Hatip Lisesinden Hangi Liselere Nakil Aldırabilirim?

Yusuf Volkan

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi geceler. Sizlere 2 sorum olacak, yazılımcılık ile ilgili ve İHL'den nakil aldrıma. Ama önce bu konunun açığa kavuşması lazım.

Çok araştırdım lakin aradığım sonuca ulaşamadım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki; Meslek Lisesi tercihi yapacaktım fakat puanıma göre lise bulamadım(Okula ulaşım ve disiplin açısından). Puanımı da açıklayayım 331,900 küsür birşeydi.

Ben hep hayalimdir yazılımcı olmak istemişimdir, ama eğitimini alamadım ya da tanıdığım biri olmadığı için öğrenemedim. Ve benim gözümü çok korkuttular, "Yazılımcılıkta matematik çok önemli, matematiğin iyi değilse yapamazsın" gibi. Ve bende Meslek Lisesi yerine İmam Hatip Lisesi tercihi yaptım.

Bu sene puanımı yükseltip (70 üzeri almam gerekiyormuş) 9. sınıf bitince nakil aldırmak istiyorum. Böyle birşey mümkün müdür? Hangi liselere nakil aldırabilim? Meslek Lisesine gitmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben imam hatip liseli olup bir sürü meslek liseli tanımış biriyim şunu söyleyebilirim hiçbir meslek lisesine gitme. Tabi sağlık dışında oda artık kötü oldu diye biliyorum. İmam Hatip de imam olmak veya ilahiyat okumak istiyorsan devam etmelisin. Meslek Lisesini boşver bu eğitimler lise ile olacak iş değil. Önemli olan üniversite bunun için Anadolu Lisesinde bütün dersleri tam gör.

@Jet Thief Doğru diyorsun en iyisi Anadolu Lisesi. Ama puana bakınca öyle bir anadolu lisesi göremiyorum. Bu sene(9. sınıftayım) puanımı olabildiğince yükseltmeye çalışacağım. Anadolu çıkarsa anadoluya gideceğim, ama Meslek lisesi de boş değil. Hiç yoktan elimde bir iş olur ve herhangi bir sebepten Üni. okuyamazsam meslek öğrenmiş olurum ve kendimi geliştirebilirim. Ama İHL'den mezun olunca Üni. okumak şart.

Neyse, yinede 10. sınıfın 2. yarısına kadar nakil aldırabileceğimi biliyorum. Teşekkürler dostum!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı