IMEI atılmış Mi 11 Lite telefona güncelleme gelir mi?

stkzky

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışından aldığım telefona rootlama ve IMEI atma işlemi yapıldı ancak bana güncelleme yapılmaması gerektiği söylenmedi MIUI 12.5.2 güncellemesi geldi bende yaptım güncellemeyi. Yapınca telefon reboot ekranında takılı kaldı ve döngüye düştü. Yazılımcı arkadaş halletti kurtardı telefonu ancak IMEI silinmiş dedi. Yeni IMEI atılacak cihaza şimdi sizlere sorularım var.
1- Cihaza ileride MIUI 13 büyük güncellemesi geldiğinde yine yapamayacak mıyım?
2- Diyelim ki yaptım aynı sıkıntı olduğunda bu işlemi kendim nasıl çözebilirim?

Son sorudan basliym hocam, muhtemelen kendiniz cozemezsiniz problemi zira onun için kutu, program falan gerekiyor. Güncelleme yaparsaniz sürekli imei sertifikalandjrmasi yapmaniz gerek ki bunu da siz yapamiyorsunuz zaten. Ayrıca her guncellemeyi de yapamazsiniz çünkü imei işlemi her sürümde yapılamiyor. Eğer cikan son sürümde imei işlemi yapilabilir hale gelirse guncelleyip tekrar sertifikalandirma yapilabilir ki yine telefoncuya ugramaniz gerek.

1) Büyük ihtimalle yapamayacaksınız.
2) Eğer gerekli bilgi ve teçhizata sahip değilseniz kendiniz çözemezsiniz.

Mi 11 Lite’a nasıl IMEI atmayı başardılar bu arada? O cihazda RSA kilidi var.

1) Büyük ihtimalle yapamayacaksınız.
2) Eğer gerekli bilgi ve teçhizata sahip değilseniz kendiniz çözemezsiniz.

Mi 11 Lite’a nasıl IMEI atmayı başardılar bu arada? O cihazda RSA kilidi var.
Hocam cihaz 10 gğn yatttı kilidi açılması için bekledim kilidi açıldıktan sonra bu işlemler yapıldı uyardılarda beni sim2 takılacak diye ama güncelleme yaptığım için bende ki bu sorunlar meydana geldi yeni bir yöntem öğrendim eski android cihazın imeini benim yeni cihaza çakıyorlarmış sıkıntısız devam ediyormuş güncelleme alabiliyormuş cihaz öyle var mı bir bilginiz acaba bu konu hakkında?Bu yöntemi söyleyen adam şöyle bişey dedi root atıp içine program atıyorlar telefonu sıfırladığında program silindiği için imei uçuyor biz imei telefona çakıyoruz böylelikle telefon hiç kapanmıyor ve güncelleme alabiliyorsunuz böyle bir durum var mı arkadaşlar ona göre yazılımcıya bidaha imei attırmayım ikinci bahsettiğim imei çakma işlemi yaptırayım.
Teşekkürler...

@stkzky Evet öyle bir yöntem var. Başka bir telefonun IMEI'sini sizin telefonunuza atıyorlar. Bu sayede hem güncelleme alıyorsunuz hem de sıfırlama VB. işlemlerde IMEI gitmiyor.

Yalnız sizin kullandığınız Mi 11 Lite telefonda RSA kilidi bulunuyor. Bu telefon için işlemler farklı olabilir ve yukarıda yazdığınız yöntem işe yaramayabilir. Ben de emin değilim.

Ayrıca bunların illegal olduğunu da belirteyim.

@stkzky Evet öyle bir yöntem var. Başka bir telefonun IMEI'sini sizin telefonunuza atıyorlar. Bu sayede hem güncelleme alıyorsunuz hem de sıfırlama VB. işlemlerde IMEI gitmiyor.

Yalnız sizin kullandığınız Mi 11 Lite telefonda RSA kilidi bulunuyor. Bu telefon için işlemler farklı olabilir ve yukarıda yazdığınız yöntem işe yaramayabilir. Ben de emin değilim.

Rsa kilidi olayı bozuyor adam yapılır dedi yinede beklicem biraz root yapılsın cihaza daha sonra bu işlemleri takip edeceğim eğer bidaha güncelleme gelirse yaptığımda aynı sıkıntı olursa imei çaktırma yöntemini yapacağım illegal olduğunun maalesef farkındayım usta ama 2400 lira fark ediyor az bir rakam değil

Bende tuşlu telefon var onun imeisini telefonuma atsam düzelirmi acaba güncelleme gelirmi?

Yazılımsal olarak tek SIM mümkündür. Güncelleme yaptıktan sonra bilgisayardan modem dosyası kurulmalıdır. Kamera ve sensör sorunları oluşabilir.

Güncelleme sonrası modem dosyası yüklemek lazım.

Bende tuşlu telefon var onun imeisini telefonuma atsam düzelirmi acaba güncelleme gelirmi?
Evet.

Eğer güncelleme geldiğinde kendiniz yapabilirsiniz. Arkadaşlar RSA kilidinden bahsediyor ama yazılımsal olarak yani program ile atılabiliyor. Ve bunun da bazı kısıtlamaları var. Mi 11 Lite için sadece tek SIM kullanılır.

Son düzenleme:
Yazılımsal olarak tek SIM mümkündür. Güncelleme yaptıktan sonra bilgisayardan modem dosyası kurulmalıdır. Kamera ve sensör sorunları oluşabilir.

Güncelleme sonrası modem dosyası yüklemek lazım.

Evet.

Eğer güncelleme geldiğinde kendiniz yapabilirsiniz. Arkadaşlar RSA kilidinden bahsediyor ama yazılımsal olarak yani program ile atılabiliyor. Ve bunun da bazı kısıtlamaları var. Mi 11 Lite için sadece tek SIM kullanılır.
Ama benim telefonum Redmi Note 11 E bu telefona tuşlu telefonum imeisini atsam guncelleme gelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı