IMEI Kaydı ve Pasaport Kaydı Farkı

mstf26131

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kafama bir şey takıldı, 1500-1700 lira civarlarında kayıtlı diye satılan garantisiz Mi 8 Se'ler var ama ne kaydı yazılmamış, bi satıcıyı araştırdım alışveriş yapanlar arasında memnun kalmayan görmedim güvenilir birine benziyor yani ve şöyle yazmış satıcı, ''IMEI garantisi vardır''. Bu pasaport kaydından farklı bir şey mi? IMEI kaydı ve pasaport kaydı farklı şeylerse ne gibi sıkıntıları olabilir IMEI kaydının?

Bu garantisiz Mi 8 Se satanlardan Redmi Note 7 Pro için kayıt yapılamıyor o yüzden getiremiyoruz tarzı şeyler duydum ama sahibinden de kayıtlı Redmi Note 7 Pro'lar var, acaba bunu diyenlerin sattığı Mi 8 Se'ler ucuza illegal yollardan yapılan IMEI kayıtlı cihazlar mı, Pro'ya o yapılamıyor da o yüzden mi getirmiyorlar? Bu kayıtlı garantisiz Mi 8 Se'ler 6/64GB(1600 lira) ve Xiaomi Türkiye Garantili Redmi Note 7 6/128GB(2200 lira) arasında kaldım, Pro modeli kayıtlı olunca 2500 liralara çıkıyor garantisiz, kayıtlı Mi 8 Se varken o cihaza 2500 lira vermek istemiyorum aralarında neredeyse 1000 lira fark var ve değmez o paraya.

Kardeşim imei no, telefonun tc kimliknumarası gibi, pasaport kaydıda pasaportu gibi düşün
Mi 8 in tc numarası var ama türkiyede kullanabilmek için pasaport kaydı yok, yani 650 lira mı neydi o paraya pasaport kaydı yapman lazım alırken fiyatını ona göre hesapla

IMEI kaydında sadece garanti yok diye biliyorum. Birde IMEI kaydı her telefona yapılamıyor. Ben bir satıcıyla mi 9 se için iletişime geçtiğim de şuanlık kayıdı yapılamıyor ama ilerde gelecek demişti. O yüzden ben garantisiz mi 8 se ile mi 9'u beklemek arasında kaldım.
Arkadaşlar kafama bir şey takıldı, 1500-1700 lira civarlarında kayıtlı diye satılan garantisiz Mi 8 Se'ler var ama ne kaydı yazılmamış, bi satıcıyı araştırdım alışveriş yapanlar arasında memnun kalmayan görmedim güvenilir birine benziyor yani ve şöyle yazmış satıcı, ''IMEI garantisi vardır''. Bu pasaport kaydından farklı bir şey mi? IMEI kaydı ve pasaport kaydı farklı şeylerse ne gibi sıkıntıları olabilir IMEI kaydının?

Bu garantisiz Mi 8 Se satanlardan Redmi Note 7 Pro için kayıt yapılamıyor o yüzden getiremiyoruz tarzı şeyler duydum ama sahibinden de kayıtlı Redmi Note 7 Pro'lar var, acaba bunu diyenlerin sattığı Mi 8 Se'ler ucuza illegal yollardan yapılan IMEI kayıtlı cihazlar mı, Pro'ya o yapılamıyor da o yüzden mi getirmiyorlar? Bu kayıtlı garantisiz Mi 8 Se'ler 6/64GB(1600 lira) ve Xiaomi Türkiye Garantili Redmi Note 7 6/128GB(2200 lira) arasında kaldım, Pro modeli kayıtlı olunca 2500 liralara çıkıyor garantisiz, kayıtlı Mi 8 Se varken o cihaza 2500 lira vermek istemiyorum aralarında neredeyse 1000 lira fark var ve değmez o paraya.

Pasaporta kaydettireceksen 740 TL vermen gerekiyor. IMEI atmak ise cihazi kaçak olarak kullanmak manasına geliyor, cihazı kullanabilirsin yine bir sıkıntı olmuyor ara ara klon IMEI numaran klonlanabiliyor onu da yeni IMEI atarak çözüyorsun. IMEI atmakta pahali bir işlem değil. Modeline göre 20-30 TL fiyatına atarsin. Eskiden 5-10 TL fiyatina IMEI atılıyordu.

Aldığın kaçak cihazında garantisi mevcut değil telefonun başına bir şey gelirse kendi cebinden ödersin.

Pasaporta kaydettireceksen 740 TL vermen gerekiyor. IMEI atmak ise cihazi kaçak olarak kullanmak manasına geliyor, cihazı kullanabilirsin yine bir sıkıntı olmuyor ara ara klon IMEI numaran klonlanabiliyor onu da yeni IMEI atarak çözüyorsun. IMEI atmakta pahali bir işlem değil. Modeline göre 20-30 TL fiyatına atarsin. Eskiden 5-10 TL fiyatina IMEI atılıyordu.

Aldığın kaçak cihazında garantisi mevcut değil telefonun başına bir şey gelirse kendi cebinden ödersin.
Evet garantisiz ona razıyım ama bu IMEI işini şöyle yapsak, benim evde kullanmadığım 2-3 tane eski telefonlar var atıyorum kayıtsız bi telefon alıp bendeki cihazlardan birinin IMEI sini güvendiğim bi telefoncuya attırsam(o IMEI yi başkasına atmayacağını bildiğim) bu bana uzun süreli kullanımda sıkıntı çıkarır mı? Bunun tespit edilme, cihazın kapanma durumu vs olur mu?

Bikaç ay önce Xiaomi de almaya karar verdiğim cihazların fiyatları 2400-2800lira civarıyken (Poco, Mi8) Mi9 çıkınca indirime girer diye bekledim ve 400-500lira zam yediler. Bu saçma durum beni bu garantisiz, kayıtsız cihazlara itmeye başladı öğrenciyken bütçeyi gözetmek zorunda kalıyorum mecbur.

Xiaomi mi 8 kullanıyorum. IMEI atılamadığı için pasaport kaydı yaptım ancak ben kayıt yaptığımda fiyat çok uygundu. Xiaomi'nin üst segment cihazlarına sebebini bilmediğim bir şekilde IMEI atılamıyor, ağustos ayından bu yana gelecek deniliyor. Benim sana tavsiyem Oneplus 6 ya da Oneplus 6T alman. Bu iki cihaza da IMEI atılabiliyor. Xiaomi Türkiye 🇹🇷 Zahter l Mobil Cihazlar Platformu
Bu iki grupta da güvenilir satıcılar mevcut, onlarla iletişime geçebilirsiniz.
Mi8 güzel bi cihaz hala çok istediğim bi cihaz ama 128GB olan modeli bütçemi çok aşıyor, 64GB bile aşıyor ama hafıza kartı girişi olsa belki kendimi biraz zorlayıp alabilirdim. Dediğiniz gibi pasaport kayıtları uçmuş.☹
Bu arada bahsettiğiniz gruplardan birine üyeydim diğerine de üye oldum, oralara da göz atayım. OnePlus'ta güzel donanım olarak baktım ama nedense ben Xiaomi'ye ısınmıştım hiç vazgeçesim gelmiyor, OnePlus'ı da araştırıcam ama teşekkürler tavsiyeniz için.

Atacağın telefona IMEI atiliyorsa IMEI klonlanirsa da yeniden IMEI atarsin. IMEI gittiğinde şebeke gidiyor yeni IMEI atilarak sorun çözülür. Eski telefonun IMEI'sini atarsan klonlanma ihtimali daha da zorlaşır. Bu da işine gelir.
Bunu öğrendiğim iyi oldu, IMEI klonlanması gibi bir şey olursa elimde ki eski telefonların IMEI lerini attırıp kullanırım artık, zaten telefoncu yakın bi arkadaşım bana attığı IMEI yi başkalarına atmaz ama başka türden kopyalama oluyorsa orasını bilemem. Garantili, yurt içi, isteklerimi karşılayan cihazlar bütçemi aşıyor o yüzden bu yollara başvuruyorum, biz değil bizleri bu yola sürükleyen, o vergileri koyanlar utansın artık.

MI8 güzel bir cihaz hala çok istediğim bir cihaz ama 128 GB olan modeli bütçemi çok aşıyor, 64 GB bile aşıyor ama hafıza kartı girişi olsa belki kendimi biraz zorlayıp alabilirdim. Dediğiniz gibi pasaport kayıtları uçmuş.☹
Bu arada bahsettiğiniz gruplardan birine üyeydim diğerine de üye oldum, oralara da göz atayım. OnePlus'ta güzel donanım olarak baktım ama nedense ben Xiaomi'ye ısınmıştım hiç vazgeçesim gelmiyor, OnePlus'ı da araştıracağım ama teşekkürler tavsiyeniz için.

Bunu öğrendiğim iyi oldu, IMEI klonlanması gibi bir şey olursa elimde ki eski telefonların IMEI'lerini attırıp kullanırım artık, zaten telefoncu yakın bir arkadaşım bana attığı IMEI'yi başkalarına atmaz ama başka türden kopyalama oluyorsa orasını bilemem. Garantili, yurt içi, isteklerimi karşılayan cihazlar bütçemi aşıyor o yüzden bu yollara başvuruyorum, biz değil bizleri bu yola sürükleyen, o vergileri koyanlar utansın artık.

Konuyu hortlatayım hemen :D. Samsung S20 Ultra 5G 512 GB alacağım. Satan kişi eski bir telefonunun IMEI'sini aktarmış, 4200 TL gibi çok makul bir fiyata alıyorum, IMEI kapansa dahi elimde yedek olarak kullandığım T80 cihazı var onun IMEI'sini aktarıp tekrardan kullanabiliyor muyum?

Konuyu hortlatayım hemen :D. Samsung S20 Ultra 5G 512 GB alacağım. Satan kişi eski bir telefonunun IMEI'sini aktarmış, 4200 TL gibi çok makul bir fiyata alıyorum, IMEI kapansa dahi elimde yedek olarak kullandığım T80 cihazı var onun IMEI'sini aktarıp tekrardan kullanabiliyor muyuM20m?
Cihazın hiçbir şekilde güncelleme almayacağını bilerek alacaksanız problem yok. İmei uçarsa tekrar server kayıt atılır ama kaç para isterler onu da bilemem. Bir ara 1500 TL gibi fiyatlar isteniyordu.
Link Link eklediğim linkte bulunan gruplara üye olup sormanda fayda var.

Cihazın hiçbir şekilde güncelleme almayacağını bilerek alacaksanız problem yok. IMEI uçarsa tekrar server kayıt atılır ama kaç para isterler onu da bilemem. Bir ara 1500 TL gibi fiyatlar isteniyordu.
Link Link eklediğim linkte bulunan gruplara üye olup sormanda fayda var.

Hocam neden güncelleme almasın ki IMEI atılan her telefon güncelleme alıyor diye biliyorum.
Telefonu bana kargo ile gönderdi, ancak henüz elime ulaşmadı. Herhangi bir para vermedim güncelleme alıp almadığını nasıl kontrol edebilirim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı