IMEI kayıt süresi yılbaşında yenileniyor mu?

chamvio

Hectopat
Yer
Lindórinand.
Merhaba,

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde IMEI uzatma kaldırıldı. Peki hâlâ yılbaşında süre yenileniyor mu? Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılbaşında süre yenilenir evet. Telefonun çift hatlıysa sim kartı 4 ayda bir yer değiştir, sistem senin yurt dışına çıktığını düşünüp süren sıfırlanıyor. Bu şekilde sonsuza kadar kullanabilirsin. Tabi buna önlem alındıysa bir şey diyemem ama bildiğim kadarıyla şu an sistemin bugı bu :)

Yılbaşında süre yenilenir evet. Telefonun çift hatlıysa sim kartı 4 ayda bir yer değiştir, sistem senin yurt dışına çıktığını düşünüp süren sıfırlanıyor. Bu şekilde sonsuza kadar kullanabilirsin. Tabi buna önlem alındıysa bir şey diyemem ama bildiğim kadarıyla şu an sistemin bugı bu :)
Telefonu yasal yollarla kaydedeceğim :) ancak yurt dışı masraflarıyla beraber biliyorsunuz ki pahalıya patlayabiliyor. Yılbaşında yenilenmesi devam ediyorsa bir süre daha ileriye atmayı planlıyorum

Telefonu yasal yollarla kaydedeceğim :) ancak yurt dışı masraflarıyla beraber biliyorsunuz ki pahalıya patlayabiliyor. Yılbaşında yenilenmesi devam ediyorsa bir süre daha ileriye atmayı planlıyorum

Daha ileriye atmayı düşünürken kayıt ücretine zam gelebileceği ihtimalini de hesap edin derim. Ocak ayında zam gelebilir. Son gelen zamlara bakacak olursak az olacağını sanmıyorum.

Hocam bu dediğiniz nasıl oluyor acaba tam olarak ? 4 ayda bir demişsiniz ama IMEI kapandıktan sonramı yerini değiştirmeliyiz ? Ayrıntılı bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim

Kayıt ücreti 6bin üzerine çıkıyor ocaktan itibaren. Kaçak kullanımı teşvik etmek için güzel adımlar atıyorlar sağ olsunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı