IMEI numarası klonlanmış

Ömür25

Hectopat
Merhabalar, sabah uyanıp telefonuma baktığımda bir mesaj gördüm IMEI'min klonlandığını ve önümüzdeki ay kapanacağı yazıyordu. IMEI'yi sorgulattığımda da aynı sonuç çıkıyordu. Telefon modeli A5 2015 yıllardır kullanılan bir telefon ve şu an kutu fatura vs hiçbir şey yok normal olarak. Sadece bataryayı değiştirdiğimde eski bataryayı atmamıştım hala bende duruyor ve yanlış hatırlamıyorsam üstünde IMEI numarası yazıyor. Ben bunu kapanmaması için nereye başvurabilirim? Neler yapabilirim?

Yeni telefon önerisinde bulunmayın şu an hiç verecek durumda değilim :(.

WhatsApp Image 2021-08-05 at 12.39.27.jpeg

WhatsApp Image 2021-08-05 at 12.36.02.jpeg

Kapanmaması için öncelikle Samsung'u arayın. Size bir belge verecekler ve onu doldurmanızı isteyecekler. O belgeyi ve telefonun faturasını belirttikleri adrese mail atarsanız hattınız açılır.
Herhangi bir şikayet sizi kurtarmaz baştan söyleyeyim.

Merhabalar, sabah uyanıp telefonuma baktığımda bir mesaj gördüm IMEI'min klonlandığını ve önümüzdeki ay kapanacağı yazıyordu. IMEI'yi sorgulattığımda da aynı sonuç çıkıyordu. Telefon modeli A5 2015 yıllardır kullanılan bir telefon ve şu an kutu fatura vs hiçbir şey yok normal olarak. Sadece bataryayı değiştirdiğimde eski bataryayı atmamıştım hala bende duruyor ve yanlış hatırlamıyorsam üstünde IMEI numarası yazıyor. Ben bunu kapanmaması için nereye başvurabilirim? Neler yapabilirim?

Eki Görüntüle 1128622
Eki Görüntüle 1128623
BTKya IMEI numarasının çalındığına dair bir başvuru yapabiliyorsunuz.

O şekilde attıracağım imei başkasının olmayacak mı? Yine bir süre sonra kapanacak benim amacım kendi imei min kapanmasını engellemek :/.
Kapanmaması için öncelikle Samsung'u arayın. Size bir belge verecekler ve onu doldurmanızı isteyecekler. O belgeyi ve telefonun faturasını belirttikleri adrese mail atarsanız hattınız açılır.
Telefonun faturası yok ama
Başka bir telefon üzerinden şikayetçi olabilirsiniz.
Nasıl yani?

Eki Görüntüle 1128622
Eki Görüntüle 1128623
Son zamanlarda herkesin başına gelen bir olay benimde babamın telefonunu klonladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı