IMEI'li telefonlar satın alınır mı?

Magisk kullanıyorum demişsiniz. Magisk'le nasıl yapıyorsunuz? Bir video veya kitapçık var mı?

Herhalde siz güncellemeyi yaparken IMEI'yi silip tekrar IMEI atıyorsunuz?

Hayır hocam herhangi bir IMEI işlemi yapmadan güncellememi yaptım. Tanıdık bir telefoncuya yaptırmıştım. Magisk ile yapmıştı.

Yaptığı işlem sonucunda IMEI silinmiştir ve tekrar yüklemiştir.

Hocam olay şöyle oldu. Telefona ayarlardan otomatik olarak güncelleme geldi Android 11 güncellemesi. Bende güncellemeyi kendim indirdim ve kurdum. IMEI uçsaydı şu an kullanamazdık.

Magisk bir root işle midir, güncelleme ile bir alakası yoktur.

Haklısınız.

Root atıyor twrp vs yüklüyor sonra güncelliyor ve bu sırada imei siliniyor sonra tekrar imei atıyor.(Bazı telefonlarda twrp üzerinden güncelleme yapıldığı zaman imei silinmeyebiliyor.)
Güncelleme işlemi TWRP'den olmaz. Ancak başka bir ROM üzerinden Android seviyesi yükseltilir veya var olan Stock ROM'u silip Custom ROM yükleyebilir.

Hocam olay şöyle oldu. Telefona ayarlardan otomatik olarak güncelleme geldi Android 11 güncellemesi. Bende güncellemeyi kendim indirdim ve kurdum. IMEI uçsaydı şu an kullanamazdık.

Haklısınız.
Tanıdığınız telefoncu tekrar bir kaç ay içinde tekrar gel gibisinden şeyler söyledi mi?

Güncelleme işlemi TWRP'den olmaz. Ancak başka bir ROM üzerinden Android seviyesi yükseltilir veya var olan Stock ROM'u silip Custom ROM yükleyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Al kardeşim gözünle gör.
Hayır. Şu anlık sıkıntı yok. Yaklaşık 5-6 ay olmuştur aldığımızdan beri. Cihaz zaten rootlu şu an.
Sizde attığım videoya bakabilirmisiniz.

Geri
Yukarı