IMEI'si Klonlanmış Garantili Telefon

atmqca

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yaklaşık 2.5 ay önce Trendyol Üzerinden sıfır Redmi Note 8 almıştım. Bugün sabah YASAL UYARIdan gelen mesajda telefonumun 30 Ekim 2020'de kapancağı yazıyor. IMEI'e devletten sorgulandığında Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir yazısını gördüm. Satıcıya sorduğumda IMEI'sini atın kaydettirelim dedi fakat ben bu işten soğudum ve Tüketici Hakem Heyetine Başvurdum sizce doğru mu yaptım? Ayıplı mal olarak sayılabilir mi başına gelen var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa ürün değişimi talep edin hocam. Satıcıya götürseniz onlarda başka bir IMEI atacak onunda pek bir garantisi yok.

Garantisi varsa ürün değişimi talep edin hocam. Satıcıya götürseniz onlarda başka bir IMEI atacak onunda pek bir garantisi yok.
6502 sayılı kanun ile ayıplı mal sayılmasını talep ettiğimi dile getirdim başvuruda.
Ayrıca ürünü 4 temmuzda sıfır aldım böyle bir olayla ilk defa karşılaştım umarım lehime sonuçlanır.

Son düzenleme:
Trendyol tamamen bize bırakın dediler ve yaklaşık 2.5 hafta içinde telefon ücretimi iade ettiler.THH başvurumu geri çektim.
Yanlış yapmışsınız. Ben olsam ürünü iade etmem ve mağduru olduğum durumun sonuna kadar giderim. Sonuç olarak mağdursunuz. Sıfır bir telefonun 2-3 ayda IMEI'sinin birisi tarafından kopyalanması çok saçma.

Geri
Yukarı