İmleç terminalin içerisinde kalıyor

erroshakan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Üst üste birkaç dosya açmam gerekiyor aynı terminalde, 1.yi açınca imleç içerde kalıyor, 2.yi açmak için kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Yok mu bunun bir kısa yolu. İmleç içerde kalmasın tekrar aynı konuma gelsin istiyorum. Linux fazla bilmediğimden yapamadım. Fotoda göründüğü gibi.

Dosya Ekleri

• 9831B2EB-C891-4FC4-B33C-709758E00668.jpeg
    9831B2EB-C891-4FC4-B33C-709758E00668.jpeg
    1,3 MB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Soruyu ve sorunu anlayamadım.
Anladığım kadarıyla "bir dosyayı açtığımda aynı uçbirimden ikinciyi de açmalıyım" demek istiyorsunuz galiba.
Şimdi açtığınız dosya kapanmadan uçbirim ikinci görevi normalde yapmaz.
Bunun çözümü komutun sonuna bu & işareti koyun.
Örneğin:
mousepad &

Bu şekilde uçbirime girerseniz dosya kapanmadan ikinci göreve hazır olur ve istediğiniz kadar dosya açabilirsiniz.

Eyw abi ya. Linux kullanmıyorum fazla ama tübitak projem gerekçesiyle yeni yeni kullanmam gerekti. Alışıcaz, sizlerinde sayesinde hergün bişiler öğreniyoruz. Eyw.
Bu arada sorduğum soruyu illedelinux anlamış. Benim hatam güzel açıklayamamışım. Demek istediğim uç birimde bir program açıyorum sonra aynı uç birinde bir program yada dosya açmak istediğimde kod yazma satırı ilk açtığımı kapatmadan gelmiyordu.

Eyw abi ya. Linux kullanmıyorum fazla ama tübitak projem gerekçesiyle yeni yeni kullanmam gerekti. Alışıcaz, sizlerinde sayesinde hergün bişiler öğreniyoruz. Eyw.
Bu arada sorduğum soruyu illedelinux anlamış. Benim hatam güzel açıklayamamışım. Demek istediğim uç birimde bir program açıyorum sonra aynı uç birinde bir program yada dosya açmak istediğimde kod yazma satırı ilk açtığımı kapatmadan gelmiyordu.

Çözüldüğüne sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı