İnaktiflik rütbe düşürür mü?

Bildiğim kadarıyla 1 ay boyunca rekabetçiye girmezsen rütben silinir ve rütben silindikten sonraki ilk maçında rütben geri gelir ama maksimum eski rütbenden devam edebilirsin.

Belli bir süre girmezsen rank gider, girdikten sonra ilk galibiyetinde veya beraberliğinde (yenilgi hariç) rank gelir. Bu büyük ihtimalle son oynadığın rankın bir altı ya da son rankın olur.

Ne kadar saçma sapan bir oyun bu.
Oynayan var mı merak ediyorum.
Her zaman aynı adamları vur maçı kazan.
Acayip şekilde klişe bir oyun.
Dostum sen oynamadığın için sana öyle gelebilir. Son zamanda aktif sayısı düşse de günlük 600bin online sayısı var. Geçen aylardaki Boston'da düzenlenen majör turnuvası Twitch de anlık 1m100k izleyiciye ulaştı toplamda 1.5m kişiyi buldu. Bu insanlar salak gibi ekrana bakıp, oyuncuların birbirlerini vurmasını izlemiyor. Oyuna üstten bakarsanız bu şekilde görürsünüz.
Oyun içinde çok rekabet faktörü var. Takım oyunu, oyun bilgisi, oyun zekası, ve daha bir çok sayılabilecek unsur. Oyunu eğlenceli yapan da bu. Herhangi bir yere yanlış hareket edip 2sn geç gitseniz eli kaybedebileceğinzi bir oyun. Hata yapmadan öğrenemediğin bir oyun. Yani adam karşına çıktı vurdun, öldü, eli kazandın mantığı oyunu bilen, anlayan biri için tamamen yanlıştır ki adamı oyun tarzına göre adamı ne şekilde vurduğun bile değişir. Oyunda bombayı kurmaya giderken uygulayabileceğin, abartmıyorum 100den fazla taktik vardır. Hangisini kullanıp ne şekilde oynayacağın sana ve takımına kalmış. Bu bir FPS oyunu yanına, bir strateji oyunu olarak da görülebilir.
Tabi oyundaki bütün haritaların hikayeleri var. Hikayeden yola çıkarak. Nasıl bir yerde, hangi olayların içinde, hangi koşullarda savaştığın oyunu daha da anlamlandırıyor.

Sonuç olarak, görüşünüze saygı duyuyorum fakat oyunun mantığı ne kadar karışık ve ayrıntısız anlatsamda budur.

İnaktiflik belli bir süre rank düşürür sonrasında ise seni unranked yapar. Oyunda yeniden rank yükselmek için yanlış bilmiyorsam(bilgilendirirseniz sevinirim) 1 maç oynaman lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı