İncehesap bandrolu yırtılmış ürün iade

Cihan Bati

Femtopat
3 Gün önce İncehesap sitesinden Ryzen 5 3600XT satın almıştım elime problemsiz şekilde ulaştı. Ürünü teslim aldığımda iade etmeyeceğimi düşünerek falçata ile kutunun üzerinde ki bandrol kağıdını açtım. İşlemciye ve fanına baktım kargoda herhangi bir problem olmuş mu diye ama hiç çalıştırıp kullanmadım. Bilgisayara bile takmadım. Şimdi ben bu ürünü iade edebilir miyim? Sitede ürün ayıplı değilse kutusu yırtılmamış tekrar satılabilir olması gerekli yazıyor. Ama bazı arkadaşlar da internet alışverişlerinde 14 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade edebileceğimi eğer kabul etmezlerse tüketici hakem heyetleri'ne şikayette bulunabileceğimi söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O artık ikinci el bir ürün. Ben olsam iade almazdım ama hakkın var herhangi bir şeyi eksik olmadan iade edebiliyorsun galiba.

14 gün iade olayı şu: mesela ailenle kavga ettin ya da başına beklenmedik bişey geldi hastalandın vs vs, geri göndermek zorundasın ürüne dokunmadıysan iade edebilirsin.

Bunun haricinde THH ile uğraşarak da iade edebilirsin. (Süre sınırı yok)

Bir diğer yol ince hesap aranır ve derdini anlatırsın. Olay nedir bilmiyorum. Aranızda hallersiniz.

Ben Kasım 2019'da Trendyol'dan Ryzen 5 3600 almıştım. İşlemciyi Haziran ayına kadar açmamıştım. Kutuyu bir açtım işlemcinin 1 pini yamuk. Trendyol'a değil de Trendyol'un tedarik ettiği yere götürdüm 8 ay sonra bile olsa iade aldılar yurt dışından hemen yeni ürünü getirttiler 1 gün içinde. İncehesap eğer iade almazsa İncehesap'ın tedarik ettiği yere gidip sorabilirsin.

14 gün iade olayı şu: mesela ailenle kavga ettin ya da başına beklenmedik bişey geldi hastalandın vs vs, geri göndermek zorundasın ürüne dokunmadıysan iade edebilirsin.
Mağazadan alışveriş yaptığınızda eğer ürün ayıplı değilse 1 saat bile sonra geri gitseniz iade hakkınız yoktur. Çünkü Tüketici kanununa göre "ürünün denenebildiği" yerlerdir mağazlar. (Firmaların müşteri memnuniyeti altındaki uygulamaları kendilerine özeldir karıştırmayın)

İnternet alışverişinde ise "14 gün sorgusuz sualsiz iade" hakkınızın olması, ürünü denemeniz içindir.
Açın, deneyin, beğenmezseniz geri gönderin bu kadar basit. Kutuya etikete vb... takmayın kafanızı.

görseller ektedir

Dosya Ekleri

• 20201016_203431.jpg
    20201016_203431.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 41
  • 20201016_203444.jpg
    20201016_203444.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı