incehesap.com açılmış ve arızalı kulaklık değişim rezilliği

Bu kadar fazla şikayet ve sıkıntı olduğunu bilmiyordum. 8-9 yıldır internet üzerinden alışveriş yaparım. Hiç bu kadar sıkıntı çekeceğimi düşünmemiştim. Lanet olsun alışveriş yaptığım güne.
----------
14.07.2021 Süreç devam ediyor. Herhangi bir dönüş yok. THH'ne başvuru yapalı 28 gün oldu.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, incehesaptan gamepower kulaklık aldım sorunlu geldi kulaklık iade ettim. Kutuyu açarken kulaklığın jelatinlerini bile sakladım 0'dan farksız şekilde geri koydum kutusuna. Muhtemelen benden sonra o kulaklığı başkasına satıcaklar.

Geçmiş olsun, İncehesap'tan Gamepower kulaklık aldım sorunlu geldi kulaklık iade ettim. Kutuyu açarken kulaklığın jelatinlerini bile sakladım 0'dan farksız şekilde geri koydum kutusuna. Muhtemelen benden sonra o kulaklığı başkasına satıcaklar.

Teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi muhtemelen o ürünü imha etmek ya da üretici firmaya iade etmek yerine birine itelemeye çalışacaklar. Çünkü bana gelen üründe de üst jelatin varken kulak üstünde olması gereken jelatinler yoktu. Durumu kendilerine de izah ettim. Kabul ettiler fakat hala uzatıyorlar. Deseler ki hayır beyefendi o üründe kulak üstü jelatin yok eski sürümlerde vardı fakat artık çıkmıyor he tamam diyeceğim. Ama durumu kendileri de kabul ediyor.

Onun dışında Şikayetvar üzerinden benden sonra açılan konuları ilgiliyle takip edip yorumlar yazıyorum. Bakıyorum da insanların çoğu arızalı ürün, 2.el ürün konuları üzerinden o kadar çok şikayet ediyor ki insan o Gaming gecelerindeki indirimlerin sebebini anlıyor. Halbuki aynı zamanlarda Amazon Hepsiburada gibi sitelerin kendi mağazalarında da aynı fiyata satılıyor. Zaten aldığım gece stoklara yetişemedim yoksa Amazon'dan alacaktım.

Dediğim gibi süreç devam ediyor. Göreceğiz neler olacağını aynı zamanda Corsair RMA yoluyla ürünü de bekliyor 2-3 gün kadar önce mail atmışlar ürünü kargoladınız mı, problem devam ediyor mu gibisinden. Kendilerine durumu anlattım İncehesap'la çözemezsem Hollanda'ya göndereceğim.

İşte bunlar öyle yapmıyor, bozuk çıkarsa tamir edip göndermeye çalışıyolar. Sonra da kullanılmış iade alamayız diyorlar. Yahu ürün hem bozuk hem de açılmış anlaşılıyor jelatinlerden. 40 Gün oldu bak ne para iadesi var ne de malın değişimi sağlandı.
Son durum nedir?

Son durum nedir?

Süreç devam ediyor. THH'nin karar vermesini bekliyorum. Savunmaları geldi diye gözüküyor uzun zamandır bugün yarın bir de kendim gidip durumu soracağım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

HS35 alınmaz ki. Al bir Tronsmart Sono.

Vallahi böyle bir süreç geçireceğimi hiçbir şey almazdım 😅. Çok aşırı ihtiyacım ve kullanımım olmayacak bir de daha önceden kullanan arkadaşlarım memnun kalmışlardı tabii bir de fiyatı uygundu diye aldık. Yoksa ben son 2 senedir kablolu telefon kulaklığı ve emektar laccess marka mikrofonla hiç sıkıntı çekmedim :) bknz.

P_20210727_142031_vHDR_On_HP.jpg

Bu arada ürünü alalı tam 2 ay oldu 28.05.2021---27.07.2021
Bugün dalga geçer gibi mail atmışlar 21 gün önce kendilerine teslim edilen kargoyu sanki yeni almışlar gibi " MNG KARGO | E-Ticaret Kargo Takip " anlaşılacağı üzere. Bana tamir edip gönderdikleri daha sonradan 2.kez kabul etmeyip taraflarına ilettiğim ürün hakkında.resim_2021-07-28_182024.png

Kendilerine uygun bir dille cevap verip 07.07.2021 tarihinde ürünün taraflarına teslim edildiğini ve ancak 21 gün sonra mı dönüş yaptıklarını sordum söyledim. Valla bu firma insanla dalga geçiyor. 21 gün olmuş mal kendilerine iletileli şimdi kalkmış mail atmışlar..
resim_2021-07-28_182326.png
Verdiğim cevapta budur.
Yani gerçekten sıkıldım artık ya ürünü değişsinler kullanayım ya da iade alsınlar başka ürün bakayım. Hoş bu kadar vakitten sonra İADE almaları daha hayırlı benim için. Zaten o sıra ihtiyacım olduğundan satın almıştım.

Son düzenleme:
Sonuna kadar haklısın,incehesap veya oksid neyse bu şekilde kurumsallıktan uzak oldukları sürece biz tüketicilerin gözünden düşmeye devam edecekler.

Konuyu takip eden, destek ve fikir veren herkese 70 küsür günün sonunda yeniden selam 🖐
Bugün incehesabın teknik birimi tarafından arandım, konunun o kadar uzağındalar ki 2.sefer kargoyu kendilerine gönderdiğimden bile habersiz " elimizde bir " klavye " ürününüz var kargoyla sorun mu yaşadınız? " diye arandım. Ne klavyesi beyefendi kulaklık var. Neyse arayan beyefendiye tekrar uzun uzadıya konuyu anlattım, teknik birim müdürü ve satış sonrası müşteri ilişkileri müdürüyle konuşup tarafıma tekrar dönüş yaptı. Bu arada kendilerini THH'ye şikayet ettiğimden bile habersizler. Konu zaten THH'ne taşındı deyince bir afalladı. O zaman şikayetinizi geri çekin öyle onaylayalım işlemizi dedi.

Müdürleriyle görüştükten sonra tekrar aradı ve " pazartesi günü iade işlemini onaylayacaklarını ancak benim THH başvurumu geri çekmemi istediler " ben de karşılık olarak " siz iadeyi onaylayın ben de geri çekeyim " dedim fakat bu durumda THH sonucunu bekleyeceklerini söylediler. O halde tarafıma yazılı bir mail atmalarını istedim ve attılar (görsel ekleyeceğim).
Söyledikleri şey tam olarak " şikayetinizi geri çektiğinizin bir kanıtını belge olarak bize mail atın, biz de iade işlemini onaylayalım " oldu. İade işlemini onaylamak için şikayetimi geri çekmeme gerek yok. Karşılıklı olarak memnuniyeti sağladıktan sonra THH'ne dilekçe ile başvurup biz anlaştık diyebiliriz.

Ekran Alıntısı12.JPG

Fakat aldığım tavsiyelere ve araştırdığım örnek konular doğrusundan şikayetimi geri çekmeyeceğim. THH sonucunu bekleyip ilamlı icra yoluyla hakkımı aramaya devam edeceğim. Zira geçtiğimiz 70 günde ne üründen bir beklentim kaldı ne paradan. Ayrıca böyle düşünmeme sebep olan şeylerden biri de insanların " ücret iadesi hakkında da yazdıkları şikayetler " parasını 20-30 gün alamayan çokça kullanıcı var.
Bu söylem alenen köşeye sıkışıp, tehditvari bir şekilde tüketiciyi de tabiri caizse bıktırma politikasıdır bana göre.
Tüm bu süreçleri technopat sosyal,tavsiyeforum ve şikayetvar üzerinden yaklaşık 5000 kişiye ulaştırdığımı kendilerine de iletmiştim.
Bence durumun onlarda farkına vardı ki iletişime geçme kararı aldılar.
En azından internet siteleri üzerinde bir iade işlemi başlatsalar belki şikayeti geri çeker onlara da parayı iade edene kadar zaman tanımış olurdum ama bu durumda şikayeti geri çekmek demek onların parayı iade etmeme ihtimallerine karşı süreci yeniden başlatmak demek olacaktır.

Konuyla ilgili cevap veren, durumu anlayan destek olan herkese teşekkür ederim. Amacım kendi sorunum çözmekten ziyade tüketicilerin bu firmayla olası sorunlar karşısında ne kadar çok uğraşacaklarını aktarmaktır. Toru topu 270 TL bir paralık ürünü bile iade almayan, değiştirmeyen bir firmadan bahsediyoruz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

İNCEHESAP pişmanlıktır.😵

Daha önceden incehesaptan alışveriş yaptım 2 defa sorun yaşamadım fakat şöyle sitenin tasarımına bakınca müşteriye güven vermiyor. Anlamıyorum elin gavuru Amazon Türkiye pazarına giriyor bütün e-ticaret sitelerini her kulvarda geçecek şekilde hizmet veriyor. Kargo desen ertesi gün teslim. Fiyat desen uygun. İade desen hemen iade alıyorlar. Paramda ertesi gün hesabıma yatmış oluyor. Hiç örnek almıyorlar malum firmalar.
'Gavur' :)
Konuyu takip eden, destek ve fikir veren herkese 70 küsür günün sonunda yeniden selam 🖐
Bugün incehesabın teknik birimi tarafından arandım, konunun o kadar uzağındalar ki 2.sefer kargoyu kendilerine gönderdiğimden bile habersiz " elimizde bir " klavye " ürününüz var kargoyla sorun mu yaşadınız? " diye arandım. Ne klavyesi beyefendi kulaklık var. Neyse arayan beyefendiye tekrar uzun uzadıya konuyu anlattım, teknik birim müdürü ve satış sonrası müşteri ilişkileri müdürüyle konuşup tarafıma tekrar dönüş yaptı. Bu arada kendilerini THH'ye şikayet ettiğimden bile habersizler. Konu zaten THH'ne taşındı deyince bir afalladı. O zaman şikayetinizi geri çekin öyle onaylayalım işlemizi dedi.

Müdürleriyle görüştükten sonra tekrar aradı ve " pazartesi günü iade işlemini onaylayacaklarını ancak benim THH başvurumu geri çekmemi istediler " ben de karşılık olarak " siz iadeyi onaylayın ben de geri çekeyim " dedim fakat bu durumda THH sonucunu bekleyeceklerini söylediler. O halde tarafıma yazılı bir mail atmalarını istedim ve attılar (görsel ekleyeceğim).
Söyledikleri şey tam olarak " şikayetinizi geri çektiğinizin bir kanıtını belge olarak bize mail atın, biz de iade işlemini onaylayalım " oldu. İade işlemini onaylamak için şikayetimi geri çekmeme gerek yok. Karşılıklı olarak memnuniyeti sağladıktan sonra THH'ne dilekçe ile başvurup biz anlaştık diyebiliriz.

Eki Görüntüle 1130615

Fakat aldığım tavsiyelere ve araştırdığım örnek konular doğrusundan şikayetimi geri çekmeyeceğim. THH sonucunu bekleyip ilamlı icra yoluyla hakkımı aramaya devam edeceğim. Zira geçtiğimiz 70 günde ne üründen bir beklentim kaldı ne paradan. Ayrıca böyle düşünmeme sebep olan şeylerden biri de insanların " ücret iadesi hakkında da yazdıkları şikayetler " parasını 20-30 gün alamayan çokça kullanıcı var.
Bu söylem alenen köşeye sıkışıp, tehditvari bir şekilde tüketiciyi de tabiri caizse bıktırma politikasıdır bana göre.
Tüm bu süreçleri technopat sosyal,tavsiyeforum ve şikayetvar üzerinden yaklaşık 5000 kişiye ulaştırdığımı kendilerine de iletmiştim.
Bence durumun onlarda farkına vardı ki iletişime geçme kararı aldılar.
En azından internet siteleri üzerinde bir iade işlemi başlatsalar belki şikayeti geri çeker onlara da parayı iade edene kadar zaman tanımış olurdum ama bu durumda şikayeti geri çekmek demek onların parayı iade etmeme ihtimallerine karşı süreci yeniden başlatmak demek olacaktır.

Konuyla ilgili cevap veren, durumu anlayan destek olan herkese teşekkür ederim. Amacım kendi sorunum çözmekten ziyade tüketicilerin bu firmayla olası sorunlar karşısında ne kadar çok uğraşacaklarını aktarmaktır. Toru topu 270 TL bir paralık ürünü bile iade almayan, değiştirmeyen bir firmadan bahsediyoruz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

İNCEHESAP pişmanlıktır.😵
Hocam çok yorucu bir süreç olmuş, ayrıca THH şikayetinizi çekerseniz iadeyi yapalım ağzı da kesinlikle kurumsallıktan uzak. Ben de artık temkinli davranacağım bu siteye.

Yeni konular

Geri
Yukarı