İncehesap kargo

mrtgnd011

Hectopat
İncehesap'tan bir ürün sipariş ettim. İncehesap normalde ürünü yurtiçi kargo ile gönderiyor fakat bu sefer aras kurye ile gönderdiler. Kargom 3 gündür yolda gözüküyor. Ürün İstanbul'dan Adana'ya gelecek. Sizce kargo ne zaman gelir? Gecikmesi normal midir?

Bu dönemde gecikmesi normal bir sürü insan sipariş veriyor. Benim de hepsiburada'dan gelmesi gereken kargom hâlâ gelmedi. Pazartesiye kaldı artık.

İncehesap'tan bir ürün sipariş ettim. İncehesap normalde ürünü yurtiçi kargo ile gönderiyor fakat bu sefer aras kurye ile gönderdiler. Kargom 3 gündür yolda gözüküyor. Ürün İstanbul'dan Adana'ya gelecek. Sizce kargo ne zaman gelir? Gecikmesi normal midir?

Aynı sıkıntı bende de var dün Aras kurye'ye verdiler zar zor bir sıkıntı çıkacağından korkmuyor değilim ya.

Son zamanlarda kargo şirketlerin transfer merkezlerinde yoğunluk yüzünden geçikmeler doğal ama yine de takip i elden birakma.

Bazı siparişler gecikiyor, bazıları hızlı geliyor. Biraz aktarma/transfer/bölge merkezlerindeki işleyişte şansına bakıyor. Aynı anda verilen toplu siparişlerim aynı aktarma merkezine aynı gün ulaşıp 1 ile 4 gün arasında değişen sürede bizim şubeye ulaştılar. (incehesaptan değildi söz konusu siparişler)

Aynısı banada olmuştu aras kargo gözüküyordu, 5 günde gelmişti.

Aynı site aynı kargo firmasıyla iletilen siparişim çok saçma bir durumda geldi. Cuma gecesi sipariş verdim, pazartesi sabah dağıtıma çıktı diye mesaj geldi. Şaşırdım ve beklemeye başladım. Saçma olan çarşambaya kadar her sabah dağıtıma çıktı diye mesaj geldi. Çarşamba takip sistemi istanbul dan yola çıktı diye bildirim yolladı. (Resmen geri ışınladılar) Perşembe günü elime geçti . Bu tarz tuhaflıklarla karşılaşmaya hazır olun.

Benim siparişimin teki 15 gün geçmesine rağmen kargoya dahi verilmedi. Kargo firmalarının kota nedeniyle ürünleri almadığı ve genellikle daha yavaş çalıştıkları söylendi. Sorun bence incehesapla alakalı değil, tamamen kargo şirketlerinin işgüzarlığı. Kargo şirketleri almayınca başka kargoyla gönderiyorlar. Ama şanslısınız ki MNG ile yollamamışlar. O kargo şubede filan kaybolabilirdi :)

Geri
Yukarı