İncehesap muadil ürün değişiminde mağdur ediyor

SanTheWich

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle servis yaşananları sonra ise düşünceleremi anlatmak istiyorum.
1 yıl önce İncehesap üzerinden Lian Li Galahad 360mm beyaz sıvı soğutmayı 1300TL'ye, satın aldım ve 2 hafta önce sıvı soğutmadan garip sesler gelmesi sonucu servise yolladım. Servis değişim hakkı çıktığını fakat ellerinde muadil bir ürün olmadığını değişim için İncehesap ile görüşmemi söyledi. İncehesap ile görüştüm ve bana muadil ne önerdiklerini sordum. Kasamın beyaz olduğunu o yüzden beyaz istediğimi belirttim, telefondaki beyefendi ellerinde beyaz sıvı soğutma olarak Corsair H150i olduğunu o yüzden onu önerdiğini söyledi. Fiyat farkı için beni 1-2 gün içinde bilgilendireceklerini söyledi ve kapattı.
Ertesi gün beni Gamepower istememe rağmen, Gamepower skadi 360mm ile fiyat farksız değişim önerdiler, bende markaya çok sıcak bakmadığımı söyledim, Corsair için 2300TL fiyat farkı çıktığını uymazsa 1300TL para iadesi yapabileceklerini söyledi. Ben de geçen sene 1300TL'ye aldığım ürüne bu sene nasıl 1600TL'lik ürün ile kafa kafaya değişim olacağını ürünüme biçilen fiyatın saçma geldiğini, para iadesini kesinlikle istemediğimi bana sundukları çözümlerin hiçbirinin mantıklı gelmediğini biraz düşünüp geri arayacağımı söyleyip kapattım. (yaşananlar bu şekilde)
------------
Sizde kendinizi benim yerime koyup düşünün geçen sene 1300TL'ye aldığınız ürünü giriş seviyesi bir marka ile değiştirir misiniz ya da güncel fiyatı 3700TL olan bir sıvı soğutmaya 2300TL fiyat farkı verip alır mısınız, ürünüm zaten geçen sene 1300TL bu sene nasıl 1600TL olabilir her şey neredeyse %100 zam yedi sırf stokta yok diye rastgele bir fiyat çıkartıp beni mağdur ediyorlar. Muadilinin stokta olmaması sizce beni alakadar eder mi diğer markaların servisleri muadil yoksa fiyat farksız daha iyisini yolluyorlar (örneğin HyperX). Sizce ne yapabilirim? (gelişme olursa bildireceğim).
------------
Ürün linkleri.
Lian Li: Lian Li Galahad AIO 360 White 360mm RGB Beyaz İşlemci Sıvı Soğutucu - incehesap.com
Corsair: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White CW-9060051-WW 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu - incehesap.com
Gamepower: GamePower Skadi 360 ARGB Cpu Sıvı Soğutma 360mm - incehesap.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dolandırıcılık gibi bir şey, iki hafta önce 3070 Ti ekran kartını bir indirim yakalayıp aldım, Vramler acayip ısınıyor (98 derece) ürünü iade etsem yenisini o fiyata alamam diye garantiyi aradım gönderin bakalım dediler ama okuduğum yorumlardan sonra para iadesi çıkarırlar diye göndermek de istemiyorum, her şey çığırından çıkıyor ülkede....

Ne kadar saçma bir şey zaten 2 fanlı beyaz modeli 2300 TL şu an. Aradaki 120mm uzunluk ve 1 fan parasını katınca rahat 3K üstüne çıkması lazım. İncehesabın yaptığı bu şey dümdüz dolandırıcılık.

Son düzenleme:
Ne kadar saçma bir şey zaten 2 tankı beyaz modeli 2300 TL şu an. Aradaki 120mm uzunluk ve 1 fan parasını katınca rahat 3K üstüne çıkması lazım. İncehesabın yaptığı bu şey dümdüz dolandırıcılık.
Nerede 2300 lira ya, yok ki piyasada. Olanlar da 2800 TL ve arkadaş beyaz istediğini belli etmiş. Ben de bu firmadan mağduriyet yaşadım ancak arkadaş hem beyaz istiyor, hem para iadesi istemiyor. Firmanın da elini kolunu bağlamış. Biraz empati yapmak lazım, siz firma olsanız 3K'lık ürünü değişim olarak verir miydiniz? Ha aynı ürün ellerinde olsa başka mesele.

Bu dolandırıcılık gibi bir şey, iki hafta önce 3070 Ti ekran kartını bir indirim yakalayıp aldım, Vramler acayip ısınıyor (98 derece) ürünü iade etsem yenisini o fiyata alamam diye garantiyi aradım gönderin bakalım dediler ama okuduğum yorumlardan sonra para iadesi çıkarırlar diye göndermek de istemiyorum, her şey çığırından çıkıyor ülkede....
98 VRAM oldukça normal. Kaç olmasını bekliyorsunuz GDDR6X bellekler ile ki ? Bir de hangi marka model 3070 Ti ?

Aynısını garantiyi aradığımda da söylediler ama youtube videolarında hiç de öyle görünmüyor, marka gigabyte
Ne kadar fark var ki videolar ile ? Oyunda mı bu değerleri elde ediyorsunuz ? Fan yüzdesi ne durumda ? Gigabyte'ın hangi modeli ?

Geri
Yukarı