incehesap ödeme seçeneklerindeki alışveriş kredisi nedir?

Arifcocops

Centipat
Arkadaşlar Allah nasip ederse Battle Bronze sistemini alacağım. Ama ödeme seçeneklerine geldiğimizde ticari kartlar mevcut. Babam da o kart olmadığı için geriye alışveriş kredisi kalıyor. Garanti kartı var. Ama nasıl yapılacak. Bir de aylık taksiti ben ödeyeceğim. 18 ay yapsam bir bilgisayar için çok abartı olur mu? Babama bir şey demedim. Ve bu alışveriş kredisi nasıl oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Allah nasip ederse Battle Bronze sistemini alacağım. Ama ödeme seçeneklerine geldiğimizde ticari kartlar mevcut. Babam da o kart olmadığı için geriye alışveriş kredisi kalıyor. Garanti kartı var. Ama nasıl yapılacak. Bir de aylık taksiti ben ödeyeceğim. 18 ay yapsam bir bilgisayar için çok abartı olur mu? Babama bir şey demedim. Ve bu alışveriş kredisi nasıl oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Şu an alışveriş kredisinden taksitli nakit avans kredisi çekmek daha uyguna geliyor. Ek olarak vade arttıkça faiz artar. 12 taksidi geçmeyin.

Olabildiğince az taksitle alın hatta mümkünse peşin alın. Ciddi derecede faiz alıyorlar.

Ödeme kredi kartınız varsa bankanızın belirlediği vade ve faiz oranı ile ya da sizinde belirttiğiniz üzere Garanti'nin incehesap ile anlaşması olan "alışveriş kredisi" ile gerçekleştirilebilmektedir. Alışveriş kredisi ise adın dan da anlaşılacağı üzere bir kredi çeşidi (ihtiyaç,bireysel vs. gibi) ve bu kredi türü ile bahsettiğiniz ürünü almak isterseniz en fazla 12 ay vade ile yaklaşık 877 TL bir vade farkı ödemek zorunda kalırsınız (yani ürünü 5876 TL'ye gelir) ki kredi kartıyla da almış olsanız aşağı yukarı bu kadar bir faiz ödersiniz. (kredi kartı faizleri de şuan için 1.47 ile 1.6 arası ürün türüne ve bankaya göre değişiyor)

Ödeme seçeneklerinde normal kartla takside bölebilirsiniz, ama tavsiye etmiyoruz çünkü peşin fiyatın çok çok üzerine denk geliyor.

İyi de arkadaşlar peşin fiyat derken neyi kastediyorsunuz ? Taksitli nakit avans alıp eft ile ince hesaba göndereceğim. Ben çektiğim nakit avansı da 18 ay takside böleceğim. Öyle olmuyor mu ? 1000 tl faiz koyuyor. Bayağı hesapladım.

Hocam o konu hakkında bilgim yok ama hatırlatmada bulunmak isterim. O sistemde SSD'yi değiştirmelisiniz. SU 630'ler kronik sorunlu diskler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı