İncehesap ürünü kargoda hasar görürse ne olacak?

TTT

Picopat
Selamlar;

İncehesap tam bir boş kasa ürünü aldım. Cougar iade etmek istiyorum ama Yurtiçi Kargo diyor: Çalınırsa kaybolursa hasar alırsa bizden değil.
İncehesap'I arıyorum, başka alternatif yok diyor. Peki bu durumda hasar görse çalınsa ben mağdur olacağım, ne yapabilirim bu konuda?

@BilgisayarKurdu'nu etiketler misiniz rica etsem? Heyet kanununda nasıl bir madde yer alıyor sigortasız taşıma ile ilgili?

Son düzenleyen: Moderatör:

ViooYa

Kilopat
Süper Moderatör
Çalınırsa, hasar görürse, kaybolursa ilgili kargo firmasından tutanak tutturun. Tutanak tutmayı kabul etmiyorlarsa ürünü teslim almayın. Mesafeli alışverişlerde 14 gün iade hakkınız var onu kullanabilirsiniz.

Kemânkeş-

Megapat
Yer
Silikon Vadisi
Onlar uyarıyor sadece. Böyle bir durum ile karşılaşacağınızı sanmam.

BerxY

Hectopat
KS
TTT

TTT

Picopat

Kemânkeş-

Megapat
Yer
Silikon Vadisi

ViooYa

Kilopat
Süper Moderatör
@BilgisayarKurdu

Beyler ben iade edicek olan tarafım yanlız.
Hiçbir koşul şart belirtmeksizin, cezai ücret ödemeksizin 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Gayet açık bir şekilde yazdım yukarıda. Üründe herhangi bir hasar durumu varsa teslim almadan önce Yurtiçi kargo'ya hasar tespit tutanağı tutturun. Şayet firma tutanak tutmayı kabul etmezse kargoyu teslim almayın. Site üzerinden iade talebinde bulunun. Daha net nasıl açıklarım bilmiyorum.

KS
TTT

TTT

Picopat
Hiçbir koşul şart belirtmeksizin, cezai ücret ödemeksizin 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Gayet açık bir şekilde yazdım yukarıda. Üründe herhangi bir hasar durumu varsa teslim almadan önce Yurtiçi kargo'ya hasar tespit tutanağı tutturun. Şayet firma tutanak tutmayı kabul etmezse kargoyu teslim almayın. Site üzerinden iade talebinde bulunun. Daha net nasıl açıklarım bilmiyorum.
dostum ürünü aldım şimdi iade edicek tekrar okursan konuyu sevinirim.

Hielaph

Hectopat
Yer
İzmir/Bornova
Hocam bu durum prosedür. Yollayın siz ürünü. Bir şey olmaz.

Yukarı