Mercusys MW300UH İncelemesi

mw300uh_4.jpg

Merhaba. 1 aydır kullandığım Wireless adaptörü almadan önce hakkında araştırma yapıyordum fakat ne İngilizce ne de Türkçe pek bir kaynak yok. Ben de kendim yazmak istedim. Umarım birilerine faydam dokunur.
Öncelikle belirtmek istiyorum ki teknik detaylara fazla girmeyeceğim çünkü hem bilgi düzeyim bu konuda yeterli değil hem de bu bilgilere sitesinden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

20210318_085129.jpg

Başlangıç olarak söylemeliyim ki antenleri çok uzun. Bu sayede iyi bir çekim gücü var. Önceden 5-6 olan Wi-Fi listem bunu almamla 10'a kadar çıktı.
Ping ve indirme hızı olarak da Ethernet ile arasında fazla fark bulunmuyor.
Ekran Görüntüsü (7).png

Yani şu anlık çok memnunum. Herhangi bir kopma sorunu yaşamadım. Belirtmem gereken tek olumsuzluk alt tarafı. Giriş çok küçük bu yüzden kabloyu takmak zor ve bazen PC açıldığında görmediği oluyor ama çok nadir.
Satın almış olanlar için:

Söylediğiniz iyi oldu, eklemeyi unutmuşum. Eğer sürücü kurmazsanız üzerindeki ışık süreki yanıp sönüyor (Normalde hep yanıyor.) Ama internete girebiliyorsunuz. Fakat muhtemelen stabil çalışmayacaktır. Yani evet kurmaniz gerek.

Teşekkürler, bana kurulumsuz bir Wi-Fi adaptörü gerekiyor. Öneriniz var mı acaba? Veya dediğiniz gibi internete bağlanıp hemen driver indirme şansım olur mu?

Teşekkürler, bana kurulumsuz bir Wi-Fi adaptörü gerekiyor. Öneriniz var mı acaba? Veya dediğiniz gibi internete bağlanıp hemen driver indirme şansım olur mu?
İncelememdeki cihazdan memnunum. Zaten içerisinden CD ile sürücü çıkıyor ama taktığınız gibi internete bağlanması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı