Qcy T5 Bluetooh Kulaklık incelemesi

Merhaba dostlarım. Bugün Qcy'nin T5 modeline yakından bakacağız. Ürünü Trendyol üzerinden 150₺'ye satın aldım.

Teknik Özellikler
  • Bluetooth 5.0
  • 6mm Sürücü Çapı
  • Sesli Asistan Desteği
  • Dokunmatik Yüzey
  • Stereo
  • Pasif Gürültü Engelleme
  • IPX4 Suya Dayanıklılık Sertifikası
  • A2DP, AVRCP, HFP, HSP Bluetooth Profilleri
  • 10 Metre Kullanım Mesafesi
  • Ortalama Kullanım Süresi: 8 Saat
  • 120 dk. Şarj Süresi
  • Ağırlık: 9 gram(Kulaklık) 56 gram (Kutu)
Kutu Tasarımı
Hoş, sade, göze hitap eden bir kutu tasarımı bulunuyor.

IMG_3337.JPG

Kutu İçeriği

Kutu içerisinden bir adet kullanma kılavuzu, şarj kablosu, kulaklık ve kulaklık kutusu çıkıyor. Açıkçası kutu içerisinden yedek silikon çıkmaması beni üzdü. Ürünlerin kutulanışı gerçekten çok güzeldi, kargo firması kötü paketlese bile kargoda zarar görmesi çok zor.

IMG_3338.JPG

Kulaklık Kutusu
Kulaklık kutusu oldukça hafif ve taşıması kolay. Kutunun üzerindeki minik ışık yanıyorsa şarj oluyor, yanmıyorsa şarj olmuş anlamına geliyor.

IMG_3369.JPG

IMG_3341.JPG

IMG_3342.JPG

Kulaklıklar
Kulakların ergonomisi gerçekten çok başarılı. Ne kadar zıplasam da hoplasam da kulaklıklar hiç bir şekilde kulağımdan düşmedi. Ancak, kulaklık herkesin kulağına güzel oturmuyor. Benim kulağıma harika bir şekilde otururken kulakları çok küçük olan ablamın kulağına oturmadı. Kulağınız büyük veya orta boyda ise bu kulaklığı tercih edin. Kullanılan silikonlar oldukça kaliteli, uzun süreli kullanımda ağrı yapmıyor. Tasarımına bayıldım, zaten asıl satın alma sebebim uzun gövdeli yapısı.

IMG_3356.JPG
IMG_3358.JPG

IMG_3343.JPG

IMG_3365.JPG

Ses Kalitesi
İnternet üzerindeki yorumlara göre çoğu kişi ses kalitesinin ortalama olduğunu söylüyordu, bence ortalamanın üstünde. Basslar tahmin ettiğimden çok daha kaliteli, bass olduğunu hissediyorsunuz. Tizlerde aynı şekilde gayet başarılı, ne fazla, ne de az. Sesi %100 yaptığınızda dışarıya ses verdiğini belirteyim. Oyun performansına değinmeyeceğim çünkü telefondan oyun oynamıyorum.

QCY T5 Kronik Sorunu : Şarj kutusunun şarjı epey azaldığında kulaklıkları kutuya koyduğunuz zaman otomatikman kapanıp şarj olmaya başlamıyor, el ile kapatmanız gerekiyor. Bu kronik bir sorun, günlük kullanım da çok etkisi olduğunu düşünmüyorum.

Dokunmatik Yüzey
Kulaklığın kafa kısmında bir dokunmatik yüzey bulunuyor, bu yüzeyin fonksiyonları şu şekilde:

Çağrı Gelirken 2 Kere Dokunma: Gelen aramayı cevaplama.
Çağrı Gelirken 3sn. Basılı Tutma: Gelen aramayı reddetme.
Şarkı ve Video İzlerken/Dinlerken 2 Kere Dokunma: Şarkıyı/Videoyu durdurma.
Şarkı ve Video İzlerken/Dinlerken Sol Kulaklığa Basılı Tutma: Önceki şarkıya/videoya geçme.
Şarkı ve Video İzlerken/Dinlerken Sağ Kulaklığa Basılı Tutma: Sonraki şarkıya/videoya geçme.
Sol Kulaklığa 3 Kere Tıklama: Akıllı asistan.
Sağ Kulaklığa 3 Kere Tıklama: Oyun modu.

Dokunmatik yüzey pek hassas değil, sert dokunmanız gerekiyor. Bunun sebebi de kulaklığa istenmeyen temasta herhangi bir komutun çalışmaması.

Mikrofon Kalitesi
Günlük hayatta yaptığımız görüşmeler için yeterli bir mikrofonu var.

Şarj Süresi
Marka ortalama 8 saat kullanım süresi veriyor. Kulaklığı yaklaşık iki saattir aktif olarak kullanıyorum, şarjı halen %100.

Umarım incelemeyi beğenmişsinizdir. @SideWinder incelemelerin üstadı olarak incelemem hakkında yorum yaparsanız çok mutlu olurum. :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar. :)

Benmi şansızım qcy t5 aldım evet ama sol sağa kulakğımdayken bağlanmıyor yerde bağlanıyor kulağımda bağlanmıyor buda bir kronik sorun 2. alışım gene aynı arıza tavsiye etmem

Ben mi şansızım qcy t5 aldım evet ama sol sağa kulakğımdayken bağlanmıyor yerde bağlanıyor kulağımda bağlanmıyor bu da bir kronik, sorun 2. alışım gene aynı arıza tavsiye etmem.
Şarjı azken ufak tefek bağlantı sorunları olabiliyor, ama böyle bir şey yaşadığımı hatırlamıyorum.

Aynı ürünü babam kullanıyor, bu sayede benim de az çok kullanma fırsatım oldu. Fiyatına göre çok iyi kulaklık, özellikle bassları ve dokunmatik yüzeyi çok iyi.

Güzel inceleme olmuş, hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın :)

Bende severek kullanıyordum fakat sol kulaklığımı düşürme sonucu bozdum. Sallanmaya başladı ve ses gidip geliyor. Faturasını kutusunu her şeyini kaybettim. Yaptırabileceğim bir yer bulamıyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Bende severek kullanıyordum fakat sol kulaklığımı düşürme sonucu bozdum. Sallanmaya başladı ve ses gidip geliyor. Faturasını kutusunu her şeyini kaybettim. Yaptırabileceğim bir yer bulamıyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Vidası falan olsa içini açıp bak derdim fakat kulaklık öyle bir yapılmış ki içinin kırmadan açılmasına imkan yok. Onun dışında tamir olacağını da sanmıyorum. Geçmiş olsun.

Merhaba dostlarım. Bugün QCY'nin T5 modeline yakından bakacağız. Ürünü Trendyol üzerinden 150₺'ye satın aldım.

teknik özellikler
  • Bluetooth 5.0
  • 6mm sürücü çapı.
  • Sesli asistan desteği.
  • Dokunmatik yüzey.
  • Stereo
  • Pasif gürültü engelleme.
  • IPX4 suya dayanıklılık sertifikası.
  • A2DP, avrcp, hfp, hsp Bluetooth profilleri.
  • 10 metre kullanım mesafesi.
  • Ortalama kullanım süresi: 8 saat.
  • 120 dk. Şarj süresi.
  • Ağırlık: 9 gram(kulaklık) 56 gram (kutu)
kutu tasarımı
Hoş, sade, göze hitap eden bir kutu tasarımı bulunuyor.

Eki Görüntüle 740229

Kutu içeriği

Kutu içerisinden bir adet kullanma kılavuzu, şarj kablosu, kulaklık ve kulaklık kutusu çıkıyor. Açıkçası kutu içerisinden yedek silikon çıkmaması beni üzdü. Ürünlerin kutulanışı gerçekten çok güzeldi, kargo firması kötü paketlese bile kargoda zarar görmesi çok zor.

Eki Görüntüle 740231

kulaklık kutusu
Kulaklık kutusu oldukça hafif ve taşıması kolay. Kutunun üzerindeki minik ışık yanıyorsa şarj oluyor, yanmıyorsa şarj olmuş anlamına geliyor.

Eki Görüntüle 740240
Eki Görüntüle 740236
Eki Görüntüle 740237

kulaklıklar
Kulakların ergonomisi gerçekten çok başarılı. Ne kadar zıplasam da hoplasam da kulaklıklar hiçbir şekilde kulağımdan düşmedi. Ancak, kulaklık herkesin kulağına güzel oturmuyor. Benim kulağıma harika bir şekilde otururken kulakları çok küçük olan ablamın kulağına oturmadı. Kulağınız büyük veya orta boyda ise bu kulaklığı tercih edin. Kullanılan silikonlar oldukça kaliteli, uzun süreli kullanımda ağrı yapmıyor. Tasarımına bayıldım, zaten asıl satın alma sebebim uzun gövdeli yapısı.

Eki Görüntüle 740241Eki Görüntüle 740242
Eki Görüntüle 740244
Eki Görüntüle 740246

ses kalitesi
İnternet üzerindeki yorumlara göre çoğu kişi ses kalitesinin ortalama olduğunu söylüyordu, bence ortalamanın üstünde. Basslar tahmin ettiğimden çok daha kaliteli, bass olduğunu hissediyorsunuz. Tizlerde aynı şekilde gayet başarılı, ne fazla, ne de az. Sesi %100 yaptığınızda dışarıya ses verdiğini belirteyim. Oyun performansına değinmeyeceğim çünkü telefondan oyun oynamıyorum.

QCY T5 kronik sorunu: şarj kutusunun şarjı epey azaldığında kulaklıkları kutuya koyduğunuz zaman otomatikman kapanıp şarj olmaya başlamıyor, el ile kapatmanız gerekiyor. Bu kronik bir sorun, günlük kullanım da çok etkisi olduğunu düşünmüyorum.

dokunmatik yüzey
Kulaklığın kafa kısmında bir dokunmatik yüzey bulunuyor, bu yüzeyin fonksiyonları şu şekilde:

çağrı gelirken 2 kere dokunma: gelen aramayı cevaplama.
çağrı gelirken 3sn. Basılı tutma: gelen aramayı reddetme.
şarkı ve video İzlerken/Dinlerken 2 kere dokunma: Şarkıyı/Videoyu durdurma.
şarkı ve video İzlerken/Dinlerken sol kulaklığa basılı tutma: önceki şarkıya/videoya geçme.
şarkı ve video İzlerken/Dinlerken sağ kulaklığa basılı tutma: sonraki şarkıya/videoya geçme.
sol kulaklığa 3 kere tıklama: akıllı asistan.
sağ kulaklığa 3 kere tıklama: oyun modu.

Dokunmatik yüzey pek hassas değil, sert dokunmanız gerekiyor. Bunun sebebi de kulaklığa istenmeyen temasta herhangi bir komutun çalışmaması.

mikrofon kalitesi
Günlük hayatta yaptığımız görüşmeler için yeterli bir mikrofonu var.

şarj süresi
Marka ortalama 8 saat kullanım süresi veriyor. Kulaklığı yaklaşık iki saattir aktif olarak kullanıyorum, şarjı halen %100.

Umarım incelemeyi beğenmişsinizdir. @SideWinder incelemelerin üstadı olarak incelemem hakkında yorum yaparsanız çok mutlu olurum. :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar. :)

Hocam bu kulaklığı PC'den arkadaşımla konuşup oyun oynarken, müzik dinlerken, telefonla konuşmak için kullanacağım. Sizce nasıl? Bu üç şey için bana önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı