İnceleme: Watch Dogs - Eski olmasına rağmen iyi mi?

İyi de Watch Dogs eski değilki.
Üzerinden 6 Yıl geçmiş. 6 Yıl çok uzun değil ama oyunu neredeyse Ubisoft bile unutmuş. Online'a girdim oyuncu yok doğru düzgün. GTA 5 gibi değil çok eski olmasa bile eski havası veriyor. Çok çabuk unutulduğu içinde böyle.

Bende yeni bilgisayar aldığımda Watch Dogs 2 oynamayı planlıyorum.

Ubisoft ücretsiz dağıtmıştı. Bunu silip Watch Dogs 2 indireceğim. Umarım güzeldir herkes 1. Oyundan daha güzel diyor bakalım.

Berbat bir oyun. ACT 1'i bitirmeden sildim. Tuş kombinasyonları berbat. R2 ve L2 tuşlarını R1 ve L1'e atayamıyoruz. Tuşların yeri çok saçma. Nişan almak çok zor. Silahların hepsi aynı gibi. Optimizasyon sorunlarına girmiyorum bile.
Sizin fikriniz. ACT 1 çok sıkıcı size katılıyorum. ACT 2'nin sonlarından sonra sarmaya başlıyor oyun. Konsol nasıldır bilmem ama Bilgisayarda bence gayet iyi. Üstelik tuş yerleri farklı olsa bile hangi tuşa basacağını söylüyor oyun. Nişan almak zor evet ama bunun için odak eklenmiş. Silahlar konusunda da haklısınız. Çeşitlilik fazla ama 2 tane silahta bitiyor oyun. Optimizasyon sorunu yaşamadım.

Bence çok iyi oyun, şu an oynuyorum. Açık dünyası oldukça sıkıcı ama, bir eksi yönü de mekaniklere alışmak uzun sürüyor.
Açık dünya konusunda dediğiniz gibi çok zayıf. Galiba sadece Birleştirme ürünü almak için Parçacıya gittim o kadar. Mekaniklere dediğim gibi alışmak zor ama alışınca eğlenceli. Şu an GTA'dan daha eğlenceli gelmeye başladı araba sürüş mekaniği.

Açık dünyası rezalet yoksa fena değil.
Katılıyorum size. Yapacak etkinlik yok.

@(Ry)Zen'siz olmaz. sana katılıyorum, araba ve vuruş mekanikleri cidden GTA gibi bir oyuna göre çok daha iyi, alışınca çok zevkli oluyor. İlk 5 saat zor gelmişti, şimdi araba alıp geziyorum. Görevlere değinmek istiyorum ciddi anlamda başarılı. Hiçbir görev birbirine benzemiyor, dizaynları çok güzel ve eğlenceli. Açık dünyası iyi olsaydı, GTA 5 mi Watch Dogs mu derdik.

@(Ry)Zen'siz olmaz. sana katılıyorum, araba ve vuruş mekanikleri cidden GTA gibi bir oyuna göre çok daha iyi, alışınca çok zevkli oluyor. İlk 5 saat zor gelmişti, şimdi araba alıp geziyorum. Görevlere değinmek istiyorum ciddi anlamda başarılı. Hiçbir görev birbirine benzemiyor, dizaynları çok güzel ve eğlenceli. Açık dünyası iyi olsaydı, GTA 5 mi Watch Dogs mu derdik.
Aslında Açık Dünya konusunda karşılaştırılmaları bile garip bence. GTA 5 temellerini Açık Dünya üzerine koyan bir oyun. Birisine GTA serisini hikayesi ile mi yoksa Açık Dünyası ile mi biliyorsunuz desek çoğunluk Açık Dünya der. Çocukluğumda bile ben GTA görevi yapmak yerine Açık Dünyada gezerdim. Bir çoğumuzda öyle yapar hatta halen ben Açık Dünyada geziniyorum. Watch Dogs ise temellerini Açık Dünyaya kurmamış bir oyun. Bu yüzden eksi yedi.

Vuruş hissi harika. Bence GTA serisinden iyi denilebilir. Özellikle zaman yavaşlatmasını öğrendikten sonra çok daha eğlenceli gelmeye başladı. Adamları susturuculu tabanca ile vurmak çok eğlenceli.

Araba sürüş konusunda sorunlu dediğiniz gibi. Ama alışınca zevkli. Yarış oyunlarından alamadığım hissi alabildim. Üstelik araba tasarımları çok kötü değildi. Ama ilk bir kaç saat sorun yaşadım.

HDD'de yer kalmadığı için silmek zorunda kaldım şu an Watch Dogs 2 iniyor. Umarım Watch Dogs'ın beni etkileyen karanlık temasından sonra diğer oyunun Renkli Hipster teması oyundan soğutmaz. Eğer yer açabilirsem yeniden yüklemeyi düşünüyorum.

Aynı incelemeyi Watch Dogs 2 içinde bekliyorum sizden. 2 oyuna da sahibim ama oynama fırsatım olmadı. Eğer 2. oyunu da güzelse bir şans vereyim.
Hocam merhaba. Biraz konuyu hortlatmak gibi oldu ama neyse.

2. Oyunu indirdim oynadım ama bilgisayarımda berbat bir performans verdi. Üstelik ilk oyunun hack sistemi daha basit ve kullanışlıydı 2. oyunda biraz daha garip geldi. İlk oyunda belki düşük çözünürlük ve düşük ayarlar ile oynuyordum ama yağ gibi akıyordu oyun. Üstelik düşük ayarlarda olmama rağmen gayet güzeldi grafikler. 2. Oyun ise en düşüğün düşüğünde anca kasmadan oynayabiliyordum ve görüntü o kadar kötü gözüküyordu ki heyecanım kalmadı. Sonra, ilk oyunun karanlık havasını sevdiysen bu oyun sana göre değil çok rengarenk ve capcanlı bir havası var. Uzun yükleme süreleri gibi şeylere de dayanamayınca ve HDD alanı olarak sıkıntı yaşadığım için oyunu bitiremeden sildim.

Geri
Yukarı