İncellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Konuyu başlatan Xj9
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 172
  • Görüntüleme 27B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çirkinim bu yüzden yalnızım demek çözüm değildir, kendine yargılardan duvar oluşturmaktır.
Kadınlar önce fiziksel özelliğe ve boya önem veriyor, çünkü uzun boy, geniş omuz, sert yüz hatları vs gücü temsil ediyor. Bunlara sahip olmayan erkeklerde yalnız kalıyor, ki kadınlara talep çok fazla, kadınlar ellerindeki seçenekleri en iyi görünen ve en baskın karakteristik özelliklere sahip erkeklerden yana kullanıyor, bunun adı Hipergrami işte. İncel erkekler bu yarıştan eleniyor. Kurt sürüsünde de güçsüz olan erkekler öldürülür. Ancak kadınlarda böyle bir şey yok, en çirkin en kısa kadının bile talibi çıkıyor çünkü erkeğin doğada korunmak kollanmak gibi bir kaidesi yok.

Böyle terimleri pek sevmiyorum ama tam beni anlatmışsın, ağlıyorum şu an. Keşke ölsem de kurtulsam. İdeal erkeğin tam tersiyim, dar omuzlu, büyük burunlu, çirkin yüzlüyüm.

Böyle terimleri pek sevmiyorum ama tam beni anlatmışsın, ağlıyorum şu an. Keşke ölsem de kurtulsam. İdeal erkeğin tam tersiyim, dar omuzlu, büyük burunlu, çirkin yüzlüyüm.
Kadınlar doğaları gereği genetik olarak kötü ve sosyal anlamda dominant olmayan erkekleri eliyor, bu erkeklerle birlikte olmak yerine ömür boyu yalnız kalmayı tercih ediyorlar. Hemcinsini dahi tercih ederler ama bir inceli asla tercih etmez, incel daima betabuxx'tır.

Göreceli değildir, fenotipteki artı ve eksi özellikler bellidir,(bazı coğrafyalarda ufak tefek başkalaşımlar olsa da) çünkü yüzyıllar önce kadınlar eşlerini gücüne ve fiziksel özelliğine göre seçerdi. Kendilerini ve yuvasını koruyabilen, avlanabilen, üstünlük kurabilen erkekler avantajlı ve alfaydı. (hayvanlar aleminde geyiklerde keza böyle, iki erkek kavga eder dişi güçlü olana gider) Günümüzde ise bu fiziksel özelliklere evrildi, bu fiziksel özellikler ise kadınların ilkel iç güdülerinden biri olan korunma ve kollanma arzusuyla alakalı. Bu yüzden bir erkek için cro-magnon çene, hunter eye, geniş omuz, ufak burun ve uzun boy önemlidir.
Yüzyıllar önce göreceli nitelikler değildir, kabulüm, ancak günümüzde göreceliği tartışılmaz mı bunun?

Bu arkadaşların tedavi edilmesi gerek. Sergiledikleri davranışlar kadın düşmanlığı. Tabii ki herkes saha yakışıklı, güzel olanı tercih eder. Şahsen ben de daha güzel bir kadını tercih ederim aynı şey kadınlar içinde geçerli fakat bir insanı tanıdıktan sonra gerçekten uyumunuz varsa 100 kat güzeli gelsin umrunuzda olmuyor. Bu arkadaşlar sosyal olarak zayıf. Günümüz dünyasında sosyal medyada vs çok daha çekici insanların yakaladığı ilgiyi maalesef herkes yakalayamıyor. Bu bence sesi güzel olmak yetenekli futbolcu olmak gibi bir şey. Kimse oturup Barcelona'da top oyanyamıyorum diye ağlamıyor mesela. Çözüm sosyal hayata girmek.

Evet, kadınlar hakkında dediklerini mantıklı buluyorum. Sonuçta insanda da hayvani düşünce yapısı dediğimiz duygusal düşünce mevcut, dişi bireyler onların yanında güçlü duracak bir erkek modelini istiyorlar. Fakat bir sorum olacak. Bir kadın eğer daha çirkin bir erkeği, daha "incel standartlarına yakın" birisini "yakın olmayan" birisine tercih ediyorsa burada durum nedir? Para, makam gibi olayları işin içine katmadan düşünecek olursak?

Evet, kadınlar hakkında dediklerini mantıklı buluyorum. Sonuçta insanda da hayvani düşünce yapısı dediğimiz duygusal düşünce mevcut, dişi bireyler onların yanında güçlü duracak bir erkek modelini istiyorlar. Fakat bir sorum olacak. Bir kadın eğer daha çirkin bir erkeği, daha "incel standartlarına yakın" birisini "yakın olmayan" birisine tercih ediyorsa burada durum nedir? Para, makam gibi olayları işin içine katmadan düşünecek olursak?

Süperegonun ne olduğunun farkında olmayan bir sınıflandırma, çok da kâle almamak lazım bu tip hezeyanları. Bu arada umarım bunu üstünüze alınmazsınız, konu ile alakalı ifade ettim.

İçimden bir ses bu konunun arkasındaki ismin Mutluww olduğunu söylüyor. Yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı