Çözüldü İndirilenler klasörü geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gregor cemsa

Hectopat
Yine formattan sonra yeni Windows 10 sürümüyle yaşadığım bir başka sorun!
İçinde 3-5 program olduğu halde indirilenler klasörü insanı sinir eden bir şekilde geç açılıyor.
Bu neden olur çözümü var mıdır?

Çözüm
Öncelikle sorunu çözdüğümü belirteyim.
Nasıl yaptın derseniz, anlatayım:

İlk önce USB belleğime FAT32 olarak biçimlendirme yaptım.
Sonra Windows 1909 sürümünü indirim Rufus ile USB'ye aktardım.
Ardından Samsung SSD'yi söküp Windows7 kurulu PC'ye taktım ve PC'yi açınca "disk gözden geçirme" işlemini yaptı. Bu işlem bitince SSD'yi alıp tekrar Windows10 kuracağım PC'ye taktım.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz şekilde UEFI olarak format attım ve sistemde hiçbir sorun yok şu an. İndirilenler klasörü de gayet iyi açılıyor.
Yine aynı şey.
Sinir bozucu Win10.
Sistem ile bir alakası yok bu sorunun.

HDD'de ile alakası yok ama SSD hızlandırır.

Dosya gezginini açın solda indirilenler klasörğnde özelliklere basın, özelleştire basın, bu dosyayı bunlar için özelleştir diyecektir genel öğelere basın ve altındaki tikide işaretleyin. Uygulaya basın ve çıkın. Düzelmezse düzelmedi yazın.

Ben zaten sistemin ile kaynaklı demedim sistemi 1GB RAM 512MB ekran kartı olsaydı, sisteminden kaynaklı deyip geçilcekti.

Windows tuşu+r veya arama yerine çalıştır yazın ardından teker teker sırasıyla temp, %temp% ve prefetch yazıp tüm dosyaları kalıcı olarak silin korkmayın bir sorun yaratmaz bu her PC acıldığında orada depolanır her zaman yaparsanız hızlanır ve sonucu paylaşın.

Sfc /scannow yazınız CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak sonra da yeniden başlatınız.

Ben zaten sistemin ile kaynaklı demedim sistemi 1GB RAM 512MB ekran kartı olsaydı, sisteminden kaynaklı deyip geçilcekti.

O kadar az dosyada bile yavaş açılmaz ki.
Olmazsa denetim masasına girin arama kısmından dosya gezgini seçenekleri yazın, ona bastıktan sonra görünüme gelin , durum çubuğunu gösteri devre dışı bırakın.

Bilgisayarı kapattıp monitör kapandı ama PC kapanmadı. Onunla uğraştım.
Şimdi tekrar deneyim ve sonuç yine aynı. Böyle bekliyor bir süre. Üzerinde çalışılıyor yazısı üst bardaki renkli kısım ilerlemesini bitirince gidiyor ve programlar gözüküyor.
//
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu6666.jpg

Windows tuşu+r veya arama yerine çalıştır yazın ardından teker teker sırasıyla temp, %temp% ve prefetch yazıp tüm dosyaları kalıcı olarak silin korkmayın bir sorun yaratmaz bu her PC acıldığında orada depolanır her zaman yaparsanız hızlanır ve sonucu paylaşın.
Bunu denediniz mi? denedinizde hala sorun aynı mı?

Öncelikle sorunu çözdüğümü belirteyim.
Nasıl yaptın derseniz, anlatayım:

İlk önce USB belleğime FAT32 olarak biçimlendirme yaptım.
Sonra Windows 1909 sürümünü indirim Rufus ile USB'ye aktardım.
Ardından Samsung SSD'yi söküp Windows7 kurulu PC'ye taktım ve PC'yi açınca "disk gözden geçirme" işlemini yaptı. Bu işlem bitince SSD'yi alıp tekrar Windows10 kuracağım PC'ye taktım.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz şekilde UEFI olarak format attım ve sistemde hiçbir sorun yok şu an. İndirilenler klasörü de gayet iyi açılıyor.
Yine aynı şey.
Sinir bozucu Win10.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı