İndirilenler klasörü gözükmüyor

Beige

Centipat
Arkadaşlar merhaba, indirilenler klasörünü C diskinden D diskine taşıdım fakat D diskinin içine girdiğimde klasörü göremiyorum. Sol taraftaki hızlı erişim menüsünden klasöre ulaşabiliyorum fakat dediğim gibi diskin içine girdiğimde klasör yok. Acaba bu normal midir yoksa yanlış bir şey mi yaptım?

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Arkadaşlar merhaba, indirilenler klasörünü C diskinden D diskine taşıdım fakat D diskinin içine girdiğimde klasörü göremiyorum. Sol taraftaki hızlı erişim menüsünden klasöre ulaşabiliyorum fakat dediğim gibi diskin içine girdiğimde klasör yok. Acaba bu normal midir yoksa yanlış bir şey mi yaptım?

Pelki tam olarak taşıyamamışsınızdır.

Pelki tam olarak taşıyamamışsınızdır.
Taşıdım, klasörün konumu D olarak gözüküyor. Sorunu sanırım buldum, klasör özelliklerinde taşıdığım klasör gizli olarak gözüküyor ve tik işaretini kaldıramıyorum. Bunu çözmem lazım görünmesi için sanırım

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 96
İndirilenler klasörünü D ye taşımak indirilen dosyaları da oraya taşımayacaktır. D diskine indirilenler isminde klasör açıp indirme yaptığınız uygulamalara k klasörü gösterebilirsiniz indirme yeri olarak.

İndirilenler klasörünü D ye taşımak indirilen dosyaları da oraya taşımayacaktır. D diskine indirilenler isminde klasör açıp indirme yaptığınız uygulamalara k klasörü gösterebilirsiniz indirme yeri olarak.
Yanlış biliyorsunuz. Klasör taşıma işlemi yapıldığı zaman, "içindeki dosyalarla birlikte taşınsın mı" gibisinden bir seçenek çıkıyor. İçindeki bütün dosyaları taşıyabiliyorsunuz bu sayede. Ayrıca indirme konumunu manuel olarak değiştirebiliyorsunuz. Klasörü D'ye taşımaktaki amacım indirdiğim dosyaları tek tek D'ye taşımamak. Aynı zamanda dediğiniz gibi, başka bir klasör açıp onun içine bile taşısam aynı klasörü yine görünmüyor. Sorunu yukarıda belirttim.

Yanlış biliyorsunuz. Klasör taşıma işlemi yapıldığı zaman, "içindeki dosyalarla birlikte taşınsın mı" gibisinden bir seçenek çıkıyor. İçindeki bütün dosyaları taşıyabiliyorsunuz bu sayede. Ayrıca indirme konumunu manuel olarak değiştirebiliyorsunuz. Klasörü D'ye taşımaktaki amacım indirdiğim dosyaları tek tek D'ye taşımamak. Aynı zamanda dediğiniz gibi, başka bir klasör açıp onun içine bile taşısam aynı klasörü yine görünmüyor. Sorunu yukarıda belirttim.
Şimdi anladım, ben sanırım sorunu yanlış anlamışım. Peki indirilenler klasörünün içinde gizli ve salt okunur dosya var mı kontrol ettiniz mi? Belki bir dosya gizli olarak işaretlenmiştir ve o yüzden diğerlerini etkiliyordur.

Şimdi anladım, ben sanırım sorunu yanlış anlamışım. Peki indirilenler klasörünün içinde gizli ve salt okunur dosya var mı kontrol ettiniz mi? Belki bir dosya gizli olarak işaretlenmiştir ve o yüzden diğerlerini etkiliyordur.
Klasör, işletim sistemi dosyası olarak gözüküyor, fotoğraftaki işaretlediğim seçeneği kapattığımda klasörü görebiliyorum. Fakat bu ayarın sürekli kapalı kalmasını istemiyorum çünkü arada temp, prefetch gibi klasörleri temizliyorum ve burada bu dosyalardan olabilir, yanlışlıkla silebilirim. Sorunu çözmem için bu klasörün gizliliğini açabilmem lazım

Çözüldü: Klasör, işletim sistemi dosyayı göründüğü için gizli olarak gözüküyordu. Klasörün üstüne gelip Shift + Sağ Tık kombinasyonuyla powershelli veya komut istemcisini açtım. Eğer sizde powershell açılıyorsa "cmd" (tırnaksız) yazıp komut istemcisine geçiş yapabilirsiniz. Sonra sırasıyla;

"D:\Downloads>cd..
D:\>attrib Downloads -r -h -s" yazıp klasörü işletim sistemi dosyası olmaktan çıkardım. Artık klasör diskin içine girince gözüküyor. Yardım edenlere teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı