Steam İndirim sonrası dolar kuru artırılma ihtimali var mı?

R.G.B

Hectopat
Yer
Heart of The Turkey, Eskişehir
Arkadaşlar Teardown almak istiyorum fakat şu an bütçem yok. Belki indirimden sonra alabilirim tabii dolar kuru artmazsa. Duyduğuma göre 30 dolardan 40'a çıkacakmış. TR'de şu an 16 dolar olan oyun 1.5 dolardan satılıyor. Sizce kurun artma ihtimali ne kadar?

Son düzenleme:
Arkadaşlar Teardown almak istiyorum fakat şu an bütçem yok. Belki indirimden sonra alabilirim tabii dolar kuru artmazsa. Duyduğuma göre 30 dolardan 40'a çıkacakmış. TR'de şu an 16 dolar olan oyun 1.5 dolardan satılıyor. Sizce kurun artma ihtimali ne kadar?

1.5 dolar değiştireli çok oldu. Zaten önerilen kur o, yayıncılar fiyatı kendileri belirliyor.

Bence hiç yok, steamı uzun zamandır kullanıyorum büyük dolar artışları olunca sadece bir kere okkalı bir zam geliyor. Ama neredeyse her oyuna zam geldi daha gelmez.

Bence hiç yok, steamı uzun zamandır kullanıyorum büyük dolar artışları olunca sadece bir kere okkalı bir zam geliyor. Ama neredeyse her oyuna zam geldi daha gelmez.
Geçen ki indirimlerden sonra dev zam gelmişti. Ben de hemen tekrardan zam geleceğini düşünmüyorum.

Seçimden sonra güncel kur için dolar 20-25'e zıplayacak gibi duruyor. Steam'in döviz kuru politikası değişir mi bilinmez ama en son 2022'nin sonunda değişti. Yazdan önce alacaklarımı alacağım ben, gerekirse nakit avans çekeceğim. Last of Us ve Elden Ring kuru güncel olarak hesaplanması kaçınılmaz gibi duruyor.

Seçimden sonra güncel kur için dolar 20-25'e zıplayacak gibi duruyor. Steam'in döviz kuru politikası değişir mi bilinmez ama en son 2022'nin sonunda değişti. Yazdan önce alacaklarımı alacağım ben, gerekirse nakit avans çekeceğim. Last of Us ve Elden Ring kuru güncel olarak hesaplanması kaçınılmaz gibi duruyor.

Bence Last of Us zam yemez çünkü zamlardan sonra fiyat belirlendi ve seçimden sonra dolar şahsen o kadar fırlamaz en fazla 20 olur ama diyelim ki 25 vb oldu Steam dolar 18 olduktan bir buçuk yıl sonra zam getirdi.

Geçen ki indirimlerden sonra dev zam gelmişti. Ben de hemen tekrardan zam geleceğini düşünmüyorum.

Steam dolar kuru 10-11 ve her an artabilir ve oyun yayıncıları oyunların fiyatını değiştirebilir. Benimde alacağım oyunu ertesi gün alırım dedim. Girip baktığımda oyunun fiyatı artmıştı.
Bu yüzden en erken zamanda alacaklarınızı alın derim. Ne olacağı belli olmaz.

Steam dolar kuru 10-11 ve her an artabilir ve oyun yayıncıları oyunların fiyatını değiştirebilir. Benim de alacağım oyunu ertesi gün alırım dedim. Girip baktığımda oyunun fiyatı artmıştı.
Bu yüzden en erken zamanda alacaklarınızı alın derim. Ne olacağı belli olmaz.

Kanka bence olmaz çünkü Steam genel olarak büyük indirimlerden sonra zam getiriyor. (bazı oyunlar hariç)

Dolar zaten her hafta 30-40 Kuruş artıyor, seçime kadar 20+ olmaması mucize olur. Steam'de dolar 20 TL olmaz belki ama 15 TL bile olsa bize dönüşü sıkıntı olur. Kaldı ki isteyen firma istediği fiyattan satar. Zaten gelecek Sony oyunları 70 dolardan çıkacak.

Yok gelmez gelirse zaten tüm oyunlar 1000-2000 TL olur.
Gidişat o yönde zaten. Biz olmasını istemiyoruz diye olmayacak değil. Küçümsemiyorum ama Elden Ring gibi bir oyun bile 600 TL şaka gibi. Last of Us'un 12000 TL olmaması için hiç bir neden yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı