İndirimlerde Alınacak Sistem Bileşen Tavsiyesi

cinareray92

Centipat
Malum önümüz indirim ayı, bilgisayar almayı düşünme evresini bitirip alacağım artık. Aklımdaki sistem yüzeysel olarak i5 9400F ve GTX 1660'lı bir sistem veya Ryzen 5 2600-3600'lü bir sistem, 16 GB RAM düşünüyorum. Tabii indirime göre işlemci seçenekleri 1. Veya 2. Seçenek olacak. Konunun amacı anakart olsun, RAM olsun işlemci ve diğerleri marka bütünlüğü F/P olarak uzun ömürlülük olarak ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3600, i5 9400f'den daha iyi ve güncel bir işlemci. Fakat bunlar da beraberinde fiyat farkını getiriyor. Şu anda i5 9400f ile üst düzey bir B365 çipsetli anakart; R5 3600 ve benzeri bir anakarttan daha ucuza geliyor. Eğer bütçenizi söylerseniz şimdiden bir sistem önerisi yapabiliriz. İndirim zamanında konuyu bir daha açın, sonra dert yanmayın daha ucuzu varmış diye.

Bilgisayar parçaları için Black Friday'de gerçekten ülkemizde indirim oluyor mu? Geçen sene durum nasıldı, bilen veya hatırlayan varsa biraz bahsedebilir mi? Yurtdışında çok büyük indirimler gördüm ama bizde pek rastlamadım. Anca fiyatı yükseltip, üzerine indirip yapıyorlar genelde.

R5 3600, i5 9400f'den daha iyi ve güncel bir işlemci. Fakat bunlar da beraberinde fiyat farkını getiriyor. Şu anda i5 9400f ile üst düzey bir B365 çipsetli anakart; R5 3600 ve benzeri bir anakarttan daha ucuza geliyor. Eğer bütçenizi söylerseniz şimdiden bir sistem önerisi yapabiliriz. İndirim zamanında konuyu bir daha açın, sonra dert yanmayın daha ucuzu varmış diye.
Kasa olarak Max 3750 düşünüyorum tabi monitör için ayrı param var o kafamda var zaten.

Kasa olarak Max 3750 düşünüyorum tabi monitör için ayrı param var o kafamda var zaten.
Üzgünüm ama 3750 TL'ye R5 3600'lü veya i5 9400f'li sistem toplayamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı