İndirme hızı 400Kb/s üstüne çıkmıyor

Lueex

Centipat
Daha fazla  
Son zamanlarda indirme hızımın çok düştüğünü fark ettim (1MB altı) eskiden 3-4 MB saniyede iniyordu, bende Görev Yöneticisi'nden Ethernet kısmına baktım alt tarafta gönder ve al kısmı var gönder de 400 KB üstüne çıkmıyor. Fakat al kısmında 15 MB altına düşmüyor bunun benim sorunumla alakası var mıdır yoksa da nasıl bir çözüm bulabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda indirme hızımın çok düştüğünü fark ettim (1MB altı) eskiden 3-4 MB saniyede iniyordu, bende Görev Yöneticisi'nden Ethernet kısmına baktım alt tarafta gönder ve al kısmı var gönder de 400 KB üstüne çıkmıyor. Fakat al kısmında 15 MB altına düşmüyor bunun benim sorunumla alakası var mıdır yoksa da nasıl bir çözüm bulabilirim.

Telefon veya tablet gibi cihazlarda aynı sorun var mı?

Evdeki diğer cihazlarda mesela laptopta böyle bir sorun yok o Wi-Fi ile bağlanıyor.
Bu arada eklemeyi unuttum ben Ethernet kablosunu modeme bağlamadık internet yükselticiye bağladım.

Evet dediğim gibi, bu arada sorunun kaynağı belli olmaya başladı bile. Dediğiniz gibi diğer cihazlarda sorun yoksa. İnternet yükseltici veya kablodan dolayı sorun. İkisinin sağlamlığını kontrol etmenizden başka çözüm yok gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı