İndirme hızım 4.50 MB iken 64 KB düştü

Anlamamış olabilirsiniz arkadaşlar. İnternetimiz yeni bağlandığında 4.50 MB idi indirme hızım. Lakin artık Steam'de 4.81 GB bir oyun 15 saate iniyor (64 KB hızında).
Nasıl çözebilirim bu durumu?

Bu arada sabit 4.50 MB değildi hız. Normal olarak :)

Bu da, Speedtest by Ookla isimli siteden yaptığım hız testi.

Dostum 9 MB down var 1MB indirme alman normal.

Onu tam olarak hatırlamıyorum. Lakin eminim ki 3 MB altına düşmüyordu.
Şu an paylaştığınız hızınızla (9 Mbps download) 1 Mb/sn civarında hızlar alırsınız. Altyapı testi yapıp atın bir bakalım, belki hızınız düşmüştür.

Şu an paylaştığınız hızınızla (9 Mbps download) 1 Mb/sn civarında hızlar alırsınız. Altyapı testi yapıp atın bir bakalım, belki hızınız düşmüştür.
Buyrun, bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-08 133350.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-08 133350.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 21
Buyurun, bakabilirsiniz.

Modem arayüzünden de paylaşırsanız ne kadar hız alıyorsunuz altyapınıza göre karşılaştıralım ve ayrıca kaç MB paket kullanıyorsunuz ve sağlayıcınız kim hangi bölgedesiniz deprem bölgesine yakınsanız altyapnız maalesef etkilenmiş olabilir.

Buyrun, bakabilirsiniz.
Hangi ISS ve paketini kullanıyorsunuz? Altyapınız 7.8 Mb/sn indirmeye kadar destekliyor. Arkadaşın dediği gibi deprem bölgesine yakınsanız sıkıntı olmuş olabilir, benim arkadaşımın interneti kesikti yeni düzelttiler.

Modem arayüzünden de paylaşırsanız ne kadar hız alıyorsunuz altyapınıza göre karşılaştıralım ve ayrıca kaç MB paket kullanıyorsunuz ve sağlayıcınız kim hangi bölgedesiniz deprem bölgesine yakınsanız altyapnız maalesef etkilenmiş olabilir.
Hayır deprem bölgesinde değilim. İnternetim 4G-NET orhangazideyim ben. Şimdi paylaşacağım sizinle.
Hangi ISS ve paketini kullanıyorsunuz? Altyapınız 7.8 Mb/sn indirmeye kadar destekliyor. Arkadaşın dediği gibi deprem bölgesine yakınsanız sıkıntı olmuş olabilir, benim arkadaşımın interneti kesikti yeni düzelttiler.
Hayır deprem bölgesinde değilim. Paketim hakkında bilgim yok.

Nasıl bakabilirim modem arayüzünden internet hızıma?

Arkadaşlar müşteri hizmetleri ile konuştum, işlem yapıp hız testi yapmam gerektiğini söylediler. Bunun ücreti, sonu falan ne olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı