Çözüldü İndirme yaparken bağlantı kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Merhaba, Everest-sg 1600 modem kullanıyorum. Telefondan indirme yaparken herhangi bir sorun yok fakat dizüstü bilgisayardan indirme yaparken bağlantı kopabiliyor. Bunu özellikle Steam üzerinden oyun indirirken yaşıyorum. Ağ kanalı gibi bazı ayarları gözden geçirdim ama sorunun sebebini bulamadım. Steam üzerinden bant genişliğini indirdiğimde de aynı problemi yaşamaktayım.

Ayrıca bilgisayarı yeni açtığımda kısa süreli bir bağlantı kesintisi oluyor ve tekrar bağlandığımda sorun çözülüyor. Bilgisayar yeni ama bunun modemden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Modem üzerinden yapmam gereken bir ayar varsa, yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Sorunu pek sevilmeyen program Driver Booster ile çözdüm. Satın almıştım hiç yoksa bir defa işe yaramış oldu.

Son düzenleme:
Ağ bağdaştırıcısından DNS değiştirmeyi dene.
Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcılarının güncel olduğundan emin ol.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video işini görür kardeşim.

@Gameover06
Videoda belirtilenlerin çoğunu yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Sorun acaba şu kısımdaki ayarlamalar ile alakalı olabilir mi?
Ekran görüntüsü 2021-12-08 124529.png

Bu kısım GHz ile alakalı eğer modeminiz ve cihazınız 5 GHz'yi destekliyor ise değiştirebilirsiniz.
Ayarlamaları yapmadan önce hız testi yapmanızı tavsiye ederim. Ayarlamadan sonra hız farkı olacağını düşünüyorum.
DNS için bu konuya bakabilirsin.

Ekran görüntüsü 2021-12-08 125621.png

Bunların bağlantı kesilmesi ile bir alakası yok sanırım. Windows 11 kullanıyorum ama 10 sürümünü kullanırken de kesinti yaşıyordum bu arada. Sorunun kaynağını anlamak için şimdi diğer bilgisayardan bir indirme yapacağım.

Bu kısım GHz ile alakalı eğer modeminiz ve cihazınız 5 GHz'yi destekliyor ise değiştirebilirsiniz.
Ayarlamaları yapmadan önce hız testi yapmanızı tavsiye ederim. Ayarlamadan sonra hız farkı olacağını düşünüyorum.
DNS için bu konuya bakabilirsin.

Tamam yardımın için teşekkürler. Sorun çözülür ise konuya nasıl çözdüğümü yazacağım.

Edit: Diğer bilgisayarda herhangi bir kopma sorunu yaşamadım. Lenovo IdeaPad 3 kullanıyorum ve sorun sanırım benim sürücülerde.

Sürücüler güncel olarak gözükmesine rağmen daha güncel bir sürücü olduğunu fark ettim. Pek fazla önerilmeyen Driver Booster ile sorunu çözdüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı