İndirme yaparken internet hızının tamamı kullanılmıyor

Elussi0n

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Speedtest gibi sitelerde test yaptığımda indirme hızım 8Mbps'leri görüyor. IDM, Steam veya başka yerlerden indirme yaparken ise bu hız 1.7Mbps'yi geçmiyor. Laptopum eski Wi-Fi alıcısı eski olduğu için bu sorun oluyor olabilir mi?

Steam > Ayarlar > İndimeler > Band Limitini sınırsız yap.

Ayrı olaraktan sınırsız da ise steam indirme yaparken arkada internet yiyen programlar olduğu için indirme hızını düşürür.

Speedtest gibi sitelerde test yaptığımda indirme hızım 8Mbps'leri görüyor. IDM, Steam veya başka yerlerden indirme yaparken ise bu hız 1.7Mbps'yi geçmiyor. Laptopum eski Wi-Fi alıcısı eski olduğu için bu sorun oluyor olabilir mi?

Hocam bu bir sorun değil. En basitinden benim bile 16 Mbps download olduğu halde 2 Mbps ile indiriyorum. Ve bunu hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Steam indirme ayarlarından da olacak iş değil.https://www.youtube.com/watch?v=AdtFUEh3LFo örnedğin bu videoda 1 Gbps hızı olan adam neden saniyede 1 Gbps indirmiyorda 313 Mbps ile indiriyor. İşte bu dediğim şeyle alakalı da o yüzden. Yani dünya genelinde böyle. Nasada yok bir tek bu prosedür.

Hocam bu bir sorun değil. En basitinden benim bile 16 Mbps download olduğu halde 2 Mbps ile indiriyorum. Ve bunu hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Steam indirme ayarlarından da olacak iş değil.https://www.youtube.com/watch?v=AdtFUEh3LFo örnedğin bu videoda 1 Gbps hızı olan adam neden saniyede 1 Gbps indirmiyorda 313 Mbps ile indiriyor. İşte bu dediğim şeyle alakalı da o yüzden. Yani dünya genelinde böyle. Nasada yok bir tek bu prosedür.

Peki bu GeForce Now gibi sistemlerde geçerli mi?
Çünkü internette izlediğim videoda adamın interneti 8Mbps ama görüntü kesinlikle benimle aynı değil.

Görüntü derken? Ayrıca GeForce Now'da geçerli değil. 30 Mbps ile rahatça oynanıyor GeForce Now'da. Hemde indirmedeki gibi kesinti yok.

Görüntüden kastım pikselleşme. Ama onu da çözdüm sınır varmış onu yükselttim 10Mbps ile rahatça oynuyorum. Arada pikselleşme oluyor ama benim için sorun yok elimdeki laptopla asla oynayamayacağım oyunları Full grafikte oynuyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı