İndirme yaparken internet kesiliyor

Normalde mavi-beyaz kablolar bağlı olmalydı, çünkü kırmızı-siyah genelde yedek bağlantı olarak kullanılıyor. Dostum kabloları söktükten sonra sıkı sıkı bağlamalısın hatta uçlarını soy iletken kısımları iyice temizle öyle bağla, mavi-beyazı tekrar denemeni tavsıye edeceğim, mavi rengi yeşil kabloya, beyaz rengi ise turuncu kabloya bağla, internetinin gelmemesinin sebebi kabloları eskisi gibi bağlayamamandan kaynaklanıyor, DSL kablosu daha önceden kablo bandı ile bağlıysa, kablo bandından akan yapışkanlar iletken kısımlarda temassızlığa neden olabilir uçların temiz ve sıkı olması lazım. Bunları denedikten sonra beni bilgilendir ben buradayım. Bu arada modem kurulumuna gerek yok ikisi ayrı şeyler.
(ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim)
kabloların ucunu kesip soydum, mavi ve beyaz kabloya daha sıkı bağladım ama internet gelmiyor. kırmızı ve siyah kabloda hiç bağlamadan en ufak temasta bile internet geliyor. Yani benim bağlama şeklimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bu mavi beyaz kablonun geldiği yerde bir problem olabilir mi?

(İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim)
Kabloların ucunu kesip soydum, mavi ve beyaz kabloya daha sıkı bağladım ama internet gelmiyor. Kırmızı ve siyah kabloda hiç bağlamadan en ufak temasta bile internet geliyor. Yani benim bağlama şeklimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bu mavi beyaz kablonun geldiği yerde bir problem olabilir mi?

Kablolar porttan iptal edildiyse, büyük ihtimalle ondan çalışmıyordur, kırmızı-siyah kabloyu temizleyip bağladıktan sonra SNR değerinde bir artış oldu mu, eğer 6 dB üstüne çıktıysa internetin biraz rahatlar artış yoksa bu durumda senin yapabileceğin bir şey yok ISS'na başvuracaksın gelsinler baksınlar.

Kablolar porttan iptal edildiyse, büyük ihtimalle ondan çalışmıyordur, kırmızı-siyah kabloyu temizleyip bağladıktan sonra SNR değerinde bir artış oldu mu, eğer 6 dB üstüne çıktıysa internetin biraz rahatlar artış yoksa bu durumda senin yapabileceğin bir şey yok ISS'na başvuracaksın gelsinler baksınlar.
kabloyu temizleyip bağladıktan sonra son aldığım değerler,
SNR Margin (0.1 dB): 99 - 189
Attenuation (0.1 dB): 30 - 26
Output Power (0.1 dBm): 166 - 126
Rate (Kbps): 16383 - 797
pek bi değişiklik olmadı sanırım.
ama anlamadığım siz 6 db üstü dediniz, benim değerler zaten 6 dbnin üstünde değil mi? 9.9db- 18.9db arası görünüyor. Ben yanlış mı yorumluyorum?

Modeminizin DSL ayarlarından SNR margin değerini 15 yapın. İnternet hızınız biraz düşer, ama kopma yaşamazsınız. SNR margin (0.1 db), ben dB kısmına baktığım için 0.1dB olarak okudum, yandaki sayılar düz yazıldığı için anlayamadım onları. Eğer dediğiniz gibi 9.9 dB ise hala düşük, dediğimi yapabiliyorsaniz yapın yapamıyorsanız, teamwiewer yükleyip yarın saat 15.00 da [email protected] adresinden bana ulaşın.

Modeminizin DSL ayarlarından SNR margin değerini 15 yapın. İnternet hızınız biraz düşer, ama kopma yaşamazsınız. SNR margin (0.1 db), ben dB kısmına baktığım için 0.1dB olarak okudum, yandaki sayılar düz yazıldığı için anlayamadım onları. Eğer dediğiniz gibi 9.9 dB ise hala düşük, dediğimi yapabiliyorsaniz yapın yapamıyorsanız, teamwiewer yükleyip yarın saat 15.00 da [email protected] adresinden bana ulaşın.

Üstat benim modemin ışıklar tamamen gidiyor ve hiç gelmiyor kendim açıp kapatmayınca.

Geri
Yukarı