Infinityfree domain bağlama

Alan adınızın isim sunucularını InfinityFree isim sunucuları ile güncellemeniz gerekiyor. Aksi taktirde erişemezsiniz. Sistem nasıl bilmiyorum fakat domain sağlayıcınızın DNS ayarlarına girerek NS değerlerini değiştirerek yapabilirsiniz.

InfinityFree'nin nameserverlarını domaine tanıtmalısın. Bunun için domainin panelinden nameserverların ilk ikisini ns1.epizy.com ve ns2.epizy.com olarak ayarlamalısın. Ardından InfinityFree'den yeni site oluştururken Domain seçme yerinden Custom Domaini seçmelisin eğer nameserverlar taşınmışsa kabul edecektir işine devam edersin ama eğer taşınmamışsa biraz daha beklemelisin.

Tanıtmak istedim ama verdi ücretsiz alan adları kullanılamaz diye.
InfinityFree bu alan adlarıyla ilgili biraz sıkıntılı bir sistem ne yazık ki, benzer uyarıyla ben de karşı karşıyayım. Para ödemediğiniz sürece epizy.com, tb.rg vb. uzantılı alan adlarından başka seçenek ne yazık ki kalmıyor. Ayrıca oluşturduğunuz site de bir sebepten Google'da indekslenmiyor (veya ben beceremedim); ayrıca CPU, RAM, günlük hit gibi bazı limitler var, bu limitleri aşarsanız siteniz bir süre kapanıyor.

Deneme amaçlı bir site kurmak istiyorsanız bilgisayarınıza XAMPP kurmanızı öneririm.

Infinityfree bu alan adlarıyla ilgili biraz sıkıntılı bir sistem ne yazık ki, benzer uyarıyla ben de karşı karşıyayım. Para ödemediğiniz sürece epizy.com, tb.rg vb. uzantılı alan adlarından başka seçenek ne yazık ki kalmıyor. Ayrıca oluşturduğunuz site de bir sebepten Google'da indekslenmiyor (veya ben beceremedim); ayrıca CPU, RAM, günlük hit gibi bazı limitler var, bu limitleri aşarsanız siteniz bir süre kapanıyor.

Deneme amaçlı bir site kurmak istiyorsanız bilgisayarınıza xampp kurmanızı öneririm.

Xampp değil de wampserver kullanıyorum.
Bir de infinityfree değil de başka bir ücretsiz hosting biliginiz var mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı