Infinityfree.net güvenli mi?

Kağan Kabadayı

Centipat
Daha fazla  
Aklıma bir soru takıldı infinityfree.net güvenilir mi?
Ayrıca terms 16. maddede şu yazıyor.

16. TAZMİNAT​

InfinityFree'yi ve memurlarını, müdürlerini, çalışanlarını, acentelerini ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarını her türlü talep, talep, maliyet, harcama, kayıp, yükümlülük ve zarara karşı korumayı, savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmesini engellemeyi kabul edersiniz. Doğası gereği (makul avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) doğrudan veya dolaylı olarak

1. Bu Siteyi veya bu Sitede bulunan Hizmetleri kullanımınız ve bunlara erişiminiz;
  2. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü veya burada yer alan politikaları veya sözleşmeleri ihlal etmeniz; ve/veya
  3. Herhangi bir fikri mülkiyet veya diğer mülkiyet hakkı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeniz.

16. madde bu ve Türkçe'ye çevrilmiş hali orijinali İngilizce. Peki bu 16. madde ne demek istiyor tam anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma bir soru takıldı infinityfree.net güvenilir mi?
Ayrıca terms 16. maddede şu yazıyor.

16. tazminat​

Infinityfree'yi ve memurlarını, müdürlerini, çalışanlarını, acentelerini ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarını her türlü talep, talep, maliyet, harcama, kayıp, yükümlülük ve zarara karşı korumayı, savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmesini engellemeyi kabul edersiniz. Doğası gereği (makul avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) doğrudan veya dolaylı olarak.

1. Bu siteyi veya bu sitede bulunan hizmetleri kullanımınız ve bunlara erişiminiz;
  2. Bu sözleşmenin herhangi bir hükmünü veya burada yer alan politikaları veya sözleşmeleri ihlal etmeniz; ve/veya
  3. Herhangi bir fikri mülkiyet veya diğer mülkiyet hakkı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeniz.

16. madde bu ve Türkçe'ye çevrilmiş hali orijinali İngilizce. Peki bu 16. madde ne demek istiyor tam anlamadım.

1. evet güvenilir.
2. açtığınız sitede illegal şeyler yaparsanız ya da politikalarda izin verilmeyen şeyleri yaparsanız tazminat ödemek zorunda kalırsınız diyor. Eğer sitenizde illegal heçkırlık paylaşımları yapmayacak iseniz 16.madde sizi ilgilendirmiyor.

Güvenilir fakat sunucu kaynaklarını biraz zorlasanız hesabınızı askıya alıyorlar. Ücretli hosting sitelerinde çalışan PHP bir web script yazılımını kurmuştum, askıya alınmıştı. Ek olarak 16. madde illegal işlere bulaştığın takdirde gerçekleşebilir.

1. evet güvenilir.
2. açtığınız sitede illegal şeyler yaparsanız ya da politikalarda izin verilmeyen şeyleri yaparsanız tazminat ödemek zorunda kalırsınız diyor. Eğer sitenizde illegal heçkırlık paylaşımları yapmayacak iseniz 16.madde sizi ilgilendirmiyor.

Nasıl yani dava mı açıyorlar para mı ödüyorum bu yüzden.

Güvenilir fakat sunucu kaynaklarını biraz zorlasanız hesabınızı askıya alıyorlar. Ücretli hosting sitelerinde çalışan PHP bir web script yazılımını kurmuştum, askıya alınmıştı. Ek olarak 16. madde illegal işlere bulaştığın takdirde gerçekleşebilir.

Tazminat ödeme zorunluluğu nasıl oluyor. Ayrıca kötü amaçlı script kurarsam bundan biri zarar görürse mi yoksa görmese bile tazminat ödeniyor mu?

Son düzenleme:
1. evet güvenilir.

Hocam sizce yanlışlıkla zararlı script kursam tazminat öder miyim? Ayrıca biri zarar görürse mi görmezse bile tazminat öder miyim?

Hocam sizce yanlışlıkla zararlı script kursam tazminat öder miyim? Ayrıca biri zarar görürse mi görmezse bile tazminat öder miyim?

Hayır hocam. Sitede "heçk nasıl yapilir ayyildiz tim" içerikleri paylaşmadığınız sürece bir şey olmaz. Zararlı script kurarsanız muhtemelen tazminat yemezsiniz ama siteniz kapanır. Yenisini açmak zorunda kalırsınız.

Unutmayın eğer normalde paralı olan bir şey ücretsiz ise adamların para kaynağı sizsiniz demektir. Ben olsam güvenmem asla. Gidin para verin.

Çok büyük bir yanlış. GitHub projeleri ücretsiz o zaman bütün projeler virüs? Technopat'a bedava girdim Technopat virüslü(!)
Şaka bir yana infinityfree'de bedava kullanınca domaininiz (epizy.com.RT. Tk vs) oluyor. Ayrıca depolama alanı, bellek ve işlemci de sınırlı. Paralı paketleri var.

Bunu düşünmek yerine 30-60 TL civarında yıllık hosting almanız daha iyi olur.

Ne alakası var? İstersen milyonlara hosting al yine de zararlı illegal şeyler hepsinde yasaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı