İngilizce bir şeyler yaparken oynanabilecek oyunlar

MightySeja

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İngilizce dizi izlerken veya podcast falan dinlerken aynı zamanda oynanabilecek oyun var mıdır?
Örnek veriyorum.

Stardew Valley gidersin balık tutarsın çiftliğinle uğraşırsın tavuklarına bakarsın falan aynı zaman gözünün biri dizidedir ya da kulakların dinlediğin şeyle meşguldür ama oynarsın. Direkt dizi izliyorum ama sıkılıyorum yanında bir şeyler yapma gereği duyuyorum.

Böyle hikayesi olmayan ya da olsa bile varla yok arası olan oyunlar ayrıca konsantre olman gerekmeyecek mesela FPS oyunlarında dikkatini ekrana vermek zorundasındır. Bu iş için MMORPG'ler en uygunları yani bol bol grind içeren oyunlar fakat piyasada güzel oyun yok olanlarda:
WoW (aylık ücreti fazla)
FF14 (aylık ücreti fazla)
GW2 (kararsızım bu olabilir)
New World (tam öyle bir oyun aslında amaçsızca yürüyeceğimiz için tüm oyun boyunca rahat rahat dizimi izlerim aynı zamanda oynarım diye düşünüyorum ama tek başımayım arkadaş olmadan bossları dönmek zor, ayrıca endgame falan çok zayıf oyunda, ama bir şey bulamazsam mecburen olacak galiba)
Metin2 PvP'lerde olabilir aslında fakat oyun eskidi bir de iyi kötü bir şeyler yapmak her zaman daha iyidir. Evet güzel dizi izlenir Metin2 sırasında ama sürekli metin kesecek olmak heyecan verici değil.

Sizden önerileri bekliyorum illa MMORPG olacak diye bir şey yok her tür olabilir yeter ki izlediğim, dinlediğim şeye kulak verebileyim tüm dikkati oyuna vermek zorunda kalmayayım.

BDO olabilir de oyun oynarken bunları yapmak odağınızı bozar. Bence tek bir işe odaklanın.

BDO olabilir de oyun oynarken bunları yapmak odağınızı bozar. Bence tek bir işe odaklanın.

Oynadım daha önce yine de teşekkür ederim. Ben yapabiliyorum ya sorun olmuyor tek bir şey yapmak sıkıcı geliyor hiperaktiflik var biraz. 1 tam iş + 1 yarım iş anca kesiyor beni.
Journeys. Yürüyorsun sürekli.

Teşekkür ederim bunu da aradan çıkartırım fakat biraz daha uzun soluklu bir şeyler lazım sezon sezon dizi izliyorum çünkü bu anca 5-6 bölüm idare eder :D

New World solo oynamak istemiyorsan Guild Wars 2yi de pek önermem, End Game de ya PVP yapıyorsun ya da dungeon/raid. Elder Scrolls Online mantıklı ama o oyun bol hikaye içeriyor haberin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı