İngilizce dersleri daha iyi anlamak için öneri

Melih2626

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Makine mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim bölümüm %30 İngilizce. Matematik, fizik ve kimya derslerini İngilizce görüyoruz. Hocalar slaytlar üzerinden ders anlatıyor. Bende slaytları teker teker türkçeye çevirip önce türkçesini anlamaya çalışıyor daha sonrada ingilizcelerine çalışmaya çabalıyorum fakat hoca bir derste 70 sayfaya yakın slayt işliyor. Konuştuklarının yarısından fazlasını anlamıyoruz aksanları da doğal olarak bir İngiliz ingilizcesi değil. Slaytı türkçeye çevirmekte doğal olarak çok zaman alıyor. İngilizce seviyem b1. yazılar arasından bilmediğim kelimeleri çıkarıp not alıyor ve onlarada çalışıyorum. Şu anda yapılabilecek en mantıklı çalışma yöntemi bu şekil gibi duruyor ama işte bir umut belki daha farklı yol izleyenleriniz vardır diye öneri almak istedim sizlerden. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. Herkese iyi çalışmalar.

Eğer hocanızın dediğini anlamak istiyorsanız İngilizce alt yazılı filmler izleyebilir veya internetten insanların İngilizce konuşurken kullandığı kelimleri nasıl telaffuz ettiğine dair videolar izleyebilirsiniz. Slaytı anlamak için ise İngilizce kitaplar okuyabilirsiniz.

Eğer hocanızın dediğini anlamak istiyorsanız İngilizce alt yazılı filmler izleyebilir veya internetten insanların İngilizce konuşurken kullandığı kelimleri nasıl telaffuz ettiğine dair videolar izleyebilirsiniz. Slaytı anlamak için ise İngilizce kitaplar okuyabilirsiniz.

İngilizce altyazılı filmleri izliyorum. Telaffuz videolarınada en kısa sürede bakacağım. Elimde İngilizce reading kitapları var dediğiniz gibi ona da baksam iyi olacak. Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum.
Cambly öneririm.
Oradaki hocalarla konuşabilmek için Vocabulary'e yöneliceksin.
Onlarda sana aksanı ile beraber gramer öğretecek.
Bence bir dene.

Cambly kullanmayı isterdim ancak şu anda o fiyatları verebilecek bir bütçem yok açıkcası. Ama ilerleyen zamanlarda aklımda. Öneriniz için çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı