İngilizce gelişimi için ne yapılabilir?

MustafaCem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yurt dışı hayalim olduğu için İngilizcemi şimdiden geliştirmeye başlamak istiyorum. 10.sınıfa geçtim. Dizileri yabancı izlemekle başlamayı düşünüyorum. Siz de yabancı dublaj Türkçe alt yazılı mı izlemeliyim, yoksa Türkçe dublaj yabancı alt yazılı mı izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlayabiliyorsan hem ingilizce dublaj hem ingilizce altyazılı izlemen en yararlısı olur fakat sadece ingilizce altyazılı izlemen de yeterli olucaktır. Anlamıyorsan dahi eğer bir filmi ya da diziyi ikinciye izliyorsan konuya az çok hakim olduğun için yine hem dublaj hem altyazı ingilizce izlemeni tavsiye ederim. Duolingo'yu şiddetle tavsiye ederim özellikle birkaç arkadaşınla birlikte kullanırsanız uygulamayı rekabete dalıp oyun oynuyormuşçasına ingilizce pratik yapabilirsiniz. Gramer ezberinden kaçınman senin ingilizceyi öğrenme amacını göz önünde bulundurursak daha mantıklı olur çünkü çok fazla kural ezberlemeye kalktın mı hem boşa kürek çekmişsin gibi hissedersin hem de konuşmakta zorlanırsın sonra klasik çoğu insanın dediği gibi anlayabiliyorum ama konuşamıyoruma döner olay ve bu yurtdışı hayali olan bir insan için hiç de makul değil. Gramer çalışmadan nasıl öğrenilir dersen de belli başlı temel şeyleri öğrendikten sonra internet üzerinden insanlarla konuşarak pratik yapmanı tavsiye ederim gerek chatleşerek gerek imkan varsa görüntülü sohbet ile. İngilizce günlük tutman çok etkili olur. Zamanla farketmeden geliştirirsin yazmanı ve dolayısıyla konuşmanı da ikiside çıktıdır sonuçta.

Merhaba. Yurt dışı hayalim olduğu için İngilizcemi şimdiden geliştirmeye başlamak istiyorum. 10.sınıfa geçtim. Dizileri yabancı izlemekle başlamayı düşünüyorum. Siz de yabancı dublaj Türkçe alt yazılı mı izlemeliyim, yoksa Türkçe dublaj yabancı alt yazılı mı izlemeliyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Veya YouTube = iclal bu ikisi benim gördüğüm kadarıyla İngilizce konuşan en iyi iki kişiler bunların videolarına bak bunlar nasıl gelişeceğini söylüyorlar sonra sende o yoldan devam edersin

Yeni konular

Geri
Yukarı