İngilizce geliştirmek için basit bir yöntem

Doomfist

Picopat
Merhaba, bu konuda çok basit bir şekilde bir hocamdan duyduğum İngilizce için pratik yöntemini söyleyeceğim. İngilizce bana hiçbir zaman zor gelmedi ama "İngilizce öğrenmek istiyorum." lafını çok duyduğum için paylaşayım dedim belki işine yarayan olur çünkü bana çok mantıklı geldi. Olay kısaca şöyle; gün içinde biriyle konuşurken veya kendi kendinize düşünürken kullandığınız her cümleyi içinizden "İngilizce olarak nasıl söylerdim?" diye düşünün. Anlatabildim mi bilmiyorum ama mesela birisiyle konuşurken "Dün rüyamda çok tuhaf şeyler gördüm." dediniz. Bunu İngilizce konuşuyor olsanız nasıl söylerdiniz bunu düşünmeniz gerekiyor. Mesela belli kelimeleri bir araya getirebildiniz "dream", "yesterday", "very" gibi kelimeler aklınızda ama "tuhaf" kelimesini bilmiyorsanız açıp bakacaksınız ve cümleyi tamamlayacaksınız. Veya bütün kelimeleri biliyorsunuz ama sıralaması karışık geldi vs. Böylece sürekli eksiklerinizi fark edeceksiniz. Buradaki amaç günlük kurduğunuz her cümleyi İngilizce olarak da kurabilme seviyesine gelmek. Aklınıza yatarsa bir deneyin.

Merhaba, bu konuda çok basit bir şekilde bir hocamdan duyduğum İngilizce için pratik yöntemini söyleyeceğim. İngilizce bana hiçbir zaman zor gelmedi ama "İngilizce öğrenmek istiyorum." lafını çok duyduğum için paylaşayım dedim belki işine yarayan olur çünkü bana çok mantıklı geldi. Olay kısaca şöyle; gün içinde biriyle konuşurken veya kendi kendinize düşünürken kullandığınız her cümleyi içinizden "İngilizce olarak nasıl söylerdim?" diye düşünün. Anlatabildim mi bilmiyorum ama mesela birisiyle konuşurken "dün rüyamda çok tuhaf şeyler gördüm." dediniz. Bunu İngilizce konuşuyor olsanız nasıl söylerdiniz bunu düşünmeniz gerekiyor. Mesela belli kelimeleri bir araya getirebildiniz "dream", "yesterday", "Very" gibi kelimeler aklınızda ama "tuhaf" kelimesini bilmiyorsanız açıp bakacaksınız ve cümleyi tamamlayacaksınız. Veya bütün kelimeleri biliyorsunuz ama sıralaması karışık geldi vs. böylece sürekli eksiklerinizi fark edeceksiniz. Buradaki amaç günlük kurduğunuz her cümleyi İngilizce olarak da kurabilme seviyesine gelmek. Aklınıza yatarsa bir deneyin.

Bunu yıllardır yapıp olumlu sonuç aldım bu arada. Sınav kağıtlarını 15 dakikada tamamlayıp oyunlarda durumumu izah edebiliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, bu konuda çok basit bir şekilde bir hocamdan duyduğum İngilizce için pratik yöntemini söyleyeceğim. İngilizce bana hiçbir zaman zor gelmedi ama "İngilizce öğrenmek istiyorum." lafını çok duyduğum için paylaşayım dedim belki işine yarayan olur çünkü bana çok mantıklı geldi. Olay kısaca şöyle; gün içinde biriyle konuşurken veya kendi kendinize düşünürken kullandığınız her cümleyi içinizden "İngilizce olarak nasıl söylerdim?" diye düşünün. Anlatabildim mi bilmiyorum ama mesela birisiyle konuşurken "dün rüyamda çok tuhaf şeyler gördüm." dediniz. Bunu İngilizce konuşuyor olsanız nasıl söylerdiniz bunu düşünmeniz gerekiyor. Mesela belli kelimeleri bir araya getirebildiniz "dream", "yesterday", "Very" gibi kelimeler aklınızda ama "tuhaf" kelimesini bilmiyorsanız açıp bakacaksınız ve cümleyi tamamlayacaksınız. Veya bütün kelimeleri biliyorsunuz ama sıralaması karışık geldi vs. böylece sürekli eksiklerinizi fark edeceksiniz. Buradaki amaç günlük kurduğunuz her cümleyi İngilizce olarak da kurabilme seviyesine gelmek. Aklınıza yatarsa bir deneyin.

Ben zaten gün içinde İngilizce düşünüyorum. Hatta bazen de kelimelerin türkçelerini unutuyorum 0-0.

Yeni konular

Geri
Yukarı