İngilizce geliştirmek için oyun önerisi

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayara ilk geçtiğimde 6 yaşındaydım, şu an 15 yaşındayım. Oyun severdim ama her türlü oyunu İngilizce oynardım o yüzden bilgisayarda ingilizcem gelişmiştir, program falan kururken ya da bilgisayar ile alakalı herhangi bir şeyi iyi kötü anlayabiliyorum. ama 11 yaşından bu yana oyunlara Türkçe yama kurup oynarım ve bunun aslında kötü olduğunu fark ettim. Bir de üzerine yazılım öğrenmeye çalışıyorum daha çok İngilizce öğrenmeye ihtiyacım var. Bana İngilizce öğrenmek için taktik söyleyebilir ya da oyun önerebilir misiniz?

İngilizce öğrenmek için açılmış Discord sunucuları var. Onları araştırın. Roblox'ta Risk Universalis diye bir oyunda (Public olanı değil, Historical ve Custom. Söylediğim şey Public'de olmaz.) bayağı geniş rol yapılıyor ve roller detaylı oluyor. İngilizcenize katkısı olacağını düşünüyorum. Ama gruplarına başvurmanız gerekli.

YouTube üzerinde çeşitli eğitim videoları var. Onları izleyerek az da olsa fikir sahibi olabilirsiniz. İngilizce öğrenmek için kulağının aşina olması gerek, yani diziler filmler izleyerek konuşmaları duymalısın. Altyazıları da açarak onların konuşmasına göre takip et. Küçük not defteri şeklinde kelime kitapçığına benzer şeyler satılıyordu. Onları alarak da kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca internette gezinirken, anlamını bilmediğiniz her kelimeyi araştırmaya çalışın, anlamını bulun. Evde dururken kendi kendinize cümle kurmaya çalışın. Ya da kendinizi biriyle diyalog halinde gibi hayal ederek kendinizden bahsedin.

Beyin zorunda olmadıkça bir şeyi öğrenmez, birini bul İngilizce konuş ya da Cambly gibi platformlardan çalış.

Bilgisayara ilk geçtiğimde 6 yaşındaydım, şu an 15 yaşındayım. Oyun severdim ama her türlü oyunu İngilizce oynardım o yüzden bilgisayarda İngilizcem gelişmiştir, program falan kururken ya da bilgisayar ile alakalı herhangi bir şeyi iyi kötü anlayabiliyorum. Ama 11 yaşından bu yana oyunlara Türkçe yama kurup oynarım ve bunun aslında kötü olduğunu fark ettim. Bir de üzerine yazılım öğrenmeye çalışıyorum daha çok İngilizce öğrenmeye ihtiyacım var. Bana İngilizce öğrenmek için taktik söyleyebilir ya da oyun önerebilir misiniz?

Bence Valorant'ın İngilizce sunucularına girebilirsiniz hem chatleşirsiniz hem konuşursunuz ya da İngilizce temelli (yani Türkçe ara yüzü ya da seslendirmesi olmayan) hikaye oyunları oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı