İngilizce geliştirmek için tavsiyeler

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
İngilizcemi bölümüm gereği ve ileride iş hayatımda kolaylık sağlaması için geliştirmek istiyorum. Bu yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var. İngilizcemi konuşma, yazma ve okuma açısından iyi bir hale nasıl getirebilirim? Uygulama, kitap her türlü öneriye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizcemi bölümüm gereği ve ileride iş hayatımda kolaylık sağlaması için geliştirmek istiyorum. Bu yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var. İngilizcemi konuşma, yazma ve okuma açısından iyi bir hale nasıl getirebilirim? Uygulama, kitap her türlü öneriye açığım.

İngilizce dizi, film, oyun vs. yapabilirsin. Onun dışında her şeyi İngilizce kullanmaya çalış. Profil fotumuz aynı olmasından dolayı da İngilizce çizgi roman okuyabilirsin mesela benim favorilerimden Lucifer :)

Bir seviyeye geldikten sonra çeviri yapmayı deneyebilirsiniz. Dizi, film, anime, kısa metinler, deneme yazıları, makaleler... Ne bulursanız çevirmeye çalışın. Ufak bir tavsiye daha, boş vaktinizde günlük hayatta yaptığınız konuşmalarda genellikle kullandığınız ve kullanma potansiyelinizin yüksek olduğu kelimelerin İngilizcesini öğrenin. Veya kendi kendinize aklınızda konuşun ve tıkandığınız yerde cümle yapılarını ve kelimeleri öğrenin.

Şu an öğreniyorum ve sana biraz taktik vereyim. Hepsini yapıyorum bir süre sonra inanılmaz etkisini göreceksin.

1) Gündelik kullandığın cihazları İngilizce yap.
2) İngilizce videoları alt yazı kapatıp izle.
3) Bol bol İngilizce cümle çevir.
4) En önemlisi kolaya kaçma İngilizce konuş.

Ekstra olarak dizileri İngilizce izleyip altyazılara bakmadan ilerlemeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı