İngilizce geliştirmek için tavsiyeler

emiralkal

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Bu yıl üniversiteye başlayacağım. İngilizcemin Bilgisayar Mühendisliği için yetersiz olduğunu düşünüyorum. İngilizcemi geliştirmek için tavsiyeler ve platformlar önerebilir misiniz?

İngilizce kurs adı altındaki ve internetteki derslerden konuşabilecek düzeyde ingilizce öğrenmek neredeyse imkansız. Okul eğitiminden bahsetmeye gerek de yok. Yurt dışına çıkma imkanın varsa orada geçireceğin 2 ay, burada kurslarda öğreneceğin 2 yıla bedel. Önerim bu şekildedir.

İngilizce kurs adı altındaki ve internetteki derslerden konuşabilecek düzeyde ingilizce öğrenmek neredeyse imkansız. Okul eğitiminden bahsetmeye gerek de yok. Yurt dışına çıkma imkanın varsa orada geçireceğin 2 ay, burada kurslarda öğreneceğin 2 yıla bedel. Önerim bu şekildedir.
Gelecek yaz için yurtdışına çıkma planım var. Ama yurtdışında kendimi geliştirmek in belli düzeyde bir ingilizce bilmem gerekiyor. Bu düzeye ulaşmak için şimdiden başlamam gerek diye düşünüyorum.

Temel gramer yoksa bir kursa gitmenizi tavsiye ederim. Ondan sonrası tamamen size bağlı, sadece dizi ve film izleyerek bile geliştirebilirsiniz. Speaking biraz geride kalır tabii. Ayrıca belirtmek isterim ki C1-C2 seviyesinde İngilizce biliyorum ve (devlet) okul dışında herhangi bir yerde yabancı dil eğitimi görmedim.

Aynı dert bende de var takipteyim.
Merhaba arkadaşlar. Bu yıl üniversiteye başlayacağım. İngilizcemin Bilgisayar Mühendisliği için yetersiz olduğunu düşünüyorum. İngilizcemi geliştirmek için tavsiyeler ve platformlar önerebilir misiniz?

Temel gramer yoksa bir kursa gitmenizi tavsiye ederim. Ondan sonrası tamamen size bağlı, sadece dizi ve film izleyerek bile geliştirebilirsiniz. Speaking biraz geride kalır tabii. Ayrıca belirtmek isterim ki C1-C2 seviyesinde İngilizce biliyorum ve (devlet) okul dışında herhangi bir yerde yabancı dil eğitimi görmedim.
Kurstan ziyade site veya youtube kanalı öneriniz olabilir mi?

Youtube kanalı olarak işe yarar durumda bulduğum tek kanal buyur;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı