İngilizce hazırlıkta öğretilen dil dersi hangi seviyededir?

Vavien.

Terapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
B2 üstü gösteren okul görmedim ben. Kendince B2+ falan diyenler var.
Ki genel İngilizce öğretildiği için gerçekten sıfır İngilizce sahibi iseniz üstüne bölüm için dolusuyla terim öğrenmeniz gerekir.

Mesela TOEFL'da 72 için B2 demişler. Boğaziçi 79 istiyor.

KS
KS
Halil Kart

Halil Kart

Decapat
Yer
Konya
Ben şu an AÖF bilgisayar programcılığına kayıt oldum. Bu bölümü okurken kabaca derslere baktım. Programlar falan hep İngilizce, benim İngilizcem ise yok denecek kadar az. Bu bölüm için fazlasıyla işime yarayacağını düşünüyorum. Açık öğretim okuyacağım, bende eğitimimi mümkün olduğunca örgün eğitim gibi almaya çalışacağım. Bu yüzden İngilizce öğrenmem gerekiyor. Bu bölüm için minimum hangi seviyede öğrenmem gerekir?

KS
KS
Halil Kart

Halil Kart

Decapat
Yer
Konya
Aksan sıkıntısı çekmiyorsan (ya da direkt hocanda cins bir aksan yoksa) ve hocan İngiliz beyefendisi değilse B2 yeterlidir.
AÖF'de İngilizce dersinden muafım o yüzden biraz rahatım, bağlı kaldığım bir hoca yok. Bunu kendi kendime öğrenmem gerekiyor. Peki İngilizce öğreniminde asıl zorlanacağım seviye şudur, bu seviyeyi geçtikten sonraki seviyeler daha kolay olacaktır diyebilir miyiz?

Enes3078

Gigapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Yer
Malatya
İnönü olarak Oxford'un Pre-Intermediate kitabına kadar işleyeceğiz. Bölümü tamamen İngilizce olanlar B1 olan Intermediate'i alıyor. Biz de A2 ile B1 arası bir şey alıyoruz.

Yukarı