İngilizce için kurs şart mı?

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Öncelikle hiç kurs takviyesi almadım, belli bir seviyenin üstünde İngilizce bildiğimi düşünüyorum. Çoğu şeyi oyun, dizi, film vb. şeylerden öğrendim lakin çoğu şeyi anlarken konuşmakta az da olsa tökezliyorum. Bunun için herhangi bir İngilizce kursuna gitmeye ihtiyaç var mı veya kendim bir şekilde kaynak kitap veya herhangi bir şey ile kendimi daha da geliştirebilir miyim? Kaynak tavsiyesine açığım. Oyunlar da ise çokça konuşmaya özen gösteriyorum nadiren takılmam haricinde anlamam ve konuşmam yeterli fakat dahası için ne yapabilirim? İleriki zamanlarda Amerika'ya tanıdık amacıyla gidip deneyim edeceğim bir süre ve taşınmayı dahi düşünebilirim. Günlük hayatımı da devam ettirebilecek kadar işimi görebilirim. Burada kritik sorum bu kurs şart mı yoksa konuşularak öğrenmek daha mı iyi? Hangisine önem vermeliyim? Her türlü tavsiye ve önerinize açığım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğunuz yerde turistlik yer varsa oraya gidip turistlerle konuşmayı deneyebilirsiniz. Lise zamanımda yapardım, çok da faydalı oluyor.

Şimdi şu an 1 kur için 1300-1400 TL civarında para istiyorlar. İmkanınız varsa kursa gitmenizi öneririm, orada konuşmaya falan iterler. Gayet güzel olur ancak imkanınız yoksa kendiniz de yapabilirsiniz. Neden olmasın? Discord üzerinden birçok konuşma sunucusu da mevcut. O sunuculara da katılaraktan konuşmanızı ciddi anlamda geliştirebilirsiniz, siz istedikten sonra her şeyi yapabilmeniz mümkün. Yeter ki isteyin.

Selamlar. Öncelikle hiç kurs takviyesi almadım, belli bir seviyenin üstünde İngilizce bildiğimi düşünüyorum. Çoğu şeyi oyun, dizi, film vb. şeylerden öğrendim lakin çoğu şeyi anlarken konuşmakta az da olsa tökezliyorum. Bunun için herhangi bir İngilizce kursuna gitmeye ihtiyaç var mı veya kendim bir şekilde kaynak kitap veya herhangi bir şey ile kendimi daha da geliştirebilir miyim? Kaynak tavsiyesine açığım. Oyunlar da ise çokça konuşmaya özen gösteriyorum nadiren takılmam haricinde anlamam ve konuşmam yeterli fakat dahası için ne yapabilirim? İleriki zamanlarda Amerika'ya tanıdık amacıyla gidip deneyim edeceğim bir süre ve taşınmayı dahi düşünebilirim. Günlük hayatımı da devam ettirebilecek kadar işimi görebilirim. Burada kritik sorum bu kurs şart mı yoksa konuşularak öğrenmek daha mı iyi? Hangisine önem vermeliyim? Her türlü tavsiye ve önerinize açığım. Teşekkürler.
Bana kalırsa dil öğrenmek tıpkı yüzmek, bisiklet sürmek gibi pratik meselesidir; size saatlerce nasıl yüzmeniz gerektiğini anlatsalar da suda çırpınıp batmadan yüzmeyi öğrenemeyeceğiniz gibi konuşma pratiğiniz olmadan gerçekten İngilizce konuşamazsınız.

En azından günde yarım saat İngilizce konuşarak bu pratiği edinebilirsiniz ama konuştuğunuz insanlar çok önemli. Türk biriyle konuştuğunuz zaman Türkçe düşünerek konuşunca yapılan hataları yapacağınız ve Türkçe kelimeler kullanacağınız için konfor alanından çıkamaz, bir vatandaş gibi İngilizce konuşamazsınız.

Eğer imkanınız varsa kendi imkanlarınızla ya da ERASMUS ile ana dili İngilizce olan bir ülkede dilin içine balıklama dalarak çok iyi bir şekilde dili öğrenebilirsiniz. Ama eğer bu imkanınız yoksa yapabileceğiniz en iyi şey Discord sunucularından yabancı arkadaşlar edinmek ve onlarla konuşmak olurdu bana kalırsa. Kolaylıklar dilerim, iyi forumlar ; )

Bana kalırsa dil öğrenmek tıpkı yüzmek, bisiklet sürmek gibi pratik meselesidir; size saatlerce nasıl yüzmeniz gerektiğini anlatsalar da suda çırpınıp batmadan yüzmeyi öğrenemeyeceğiniz gibi konuşma pratiğiniz olmadan gerçekten İngilizce konuşamazsınız.

En azından günde yarım saat İngilizce konuşarak bu pratiği edinebilirsiniz ama konuştuğunuz insanlar çok önemli. Türk biriyle konuştuğunuz zaman Türkçe düşünerek konuşunca yapılan hataları yapacağınız ve Türkçe kelimeler kullanacağınız için konfor alanından çıkamaz, bir vatandaş gibi İngilizce konuşamazsınız.

Eğer imkanınız varsa kendi imkanlarınızla ya da Erasmus ile ana dili İngilizce olan bir ülkede dilin içine balıklama dalarak çok iyi bir şekilde dili öğrenebilirsiniz. Ama eğer bu imkanınız yoksa yapabileceğiniz en iyi şey Discord sunucularından yabancı arkadaşlar edinmek ve onlarla konuşmak olurdu bana kalırsa. Kolaylıklar dilerim, iyi forumlar;

Çok şükür durumum çok iyi ondan dolayı her şeyi yapabilecek maddi güce sahibim. Ondan dolayı kurslara para yedirmektense ABD veya Erasmus ile en kötü tanıdığın yanına gidip orada işte çalışmayı deneyip bocalamayı düşünüyorum. Öğrenme ve konuşma açısından bence kursa göre daha verimli olacaktır çünkü bir Türk ile konuşmaya kalktığımda ya karşı taraf kötü ya da ciddiye alınmıyorum komikmiş gibi lakayit şekilde dalga konusu olabiliyorum keza kursları da öyle görüyorum sen orada bocalasan bile sınıf ortamında gevşeklik yapıp moral bozacak eleman çok bir yabancıya karşı daha öz güvenli tavır takınıp konuşabilirim. Tek ihtiyacım hızlanmak ve pratik yapmam, çoğu zaman anlama da sıkıntı çekmiyorum telafuzumda iyi. Teşekkürler tavsiye için.
Bulunduğunuz yerde turistlik yer varsa oraya gidip turistlerle konuşmayı deneyebilirsiniz. Lise zamanımda yapardım, çok da faydalı oluyor.

Şimdi şu an 1 kur için 1300-1400 TL civarında para istiyorlar. İmkanınız varsa kursa gitmenizi öneririm, orada konuşmaya falan iterler. Gayet güzel olur ancak imkanınız yoksa kendiniz de yapabilirsiniz. Neden olmasın? Discord üzerinden birçok konuşma sunucusu da mevcut. O sunuculara da katılaraktan konuşmanızı ciddi anlamda geliştirebilirsiniz, siz istedikten sonra her şeyi yapabilmeniz mümkün. Yeter ki isteyin.

Beni ne kadar yukarı taşayıcağı muamma arkadaşım 0 İngilizce biliyor ve yazıldı 8 ayda B1-B2 deniyor ben ezber kalıp ve ders çalışır modelinden çok konuşmaya ağırlık vermenin daha iyi olacağını düşünüyorum aslında aradığım şey bu ama kurs bunu bana verir mi ya da gitsem bile paramın karşılığını alabileceğinden emin değilim. Giden bir kuzenim kağıtta iyi gibi gözüksede otursa 2 kelime edemeyecek durumda ya da telaffuzu kötü. Discord fikriniz kulağa mükemmel geliyor oyun dışında kesinlikle deneyeceğim. (Ekstra olarak kurslar bulunduğum ilde baya tuzlu fiyatları 3000-4000 en kötü.)

Son düzenleme:
Kuzeniniz ya yatmış ya da kurs iyi değildi, bilemiyorum.

Cidden bilemiyorum kendisi Amerikan Kültür'e gitti kendisi ders açısından çok becerikli ama sosyal ve genel manada karşılıklı iletişimde pısırık veya çekingen biri olduğundan dolayı da olabilir Türkçe konuşurken de keza öyle. Hayatında sadece ders pineklemiş kağıt üstünde başarılı bir insan. Benim ise çok ders ile işim olmuyor sevemedim konuşarak daha başarılı bir İngilizce'ye sahip olabileceğimi düşünüyorum. Tabi bu durumda herhangi bir kaynak tavsiyesi falan verirseniz üzerine gider çalışırım. İyiysem daha iyiye gitme planım var hatta ABD'de yaşama hayalim var.

@Canary27, İngilizce kitap üzerinden ziyade sürekli pratikle öğrenilir tarafındayım. Tabii kitap da gerekli ancak öncelikle size kanal önerisi yapayım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'ye A1 listening English yazarsanız da temel A1 seviyesindeki İngilizce dinlemeleri görürsünüz. Oradan çalışmanızı da öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı