İngilizce kelimeler nasıl öğrenilir?

BreaKSooN05

Kilopat
Arkadaşlar, Memrise adında bir uygulamadan İngilizce çalışmaya başladım. Çok faydalı geldi ve öğrendiğimi de hissettim. Ona devam ediyorum. Minik hikaye kitapları aldım A1 seviyesinde, bunları okumak ve çevirmek istiyorum. Arkasında 2 sayfa İngilizce Türkçe kelimeler yazıyor. Önce kelimeleri çalışmam gerek diye düşündüm. Memrise görsel ve okunuş olarak çok güzel aklıma sokuyor, kelimeleri kağıt üstünde kelime öğrenemediğimi fark ettim. Kelime öğrenmek için tavsiye verebilecek var mı?

Yazarak ve okuyarak çalıştım, hafızada kalmıyor.

Ek bir sorum daha olacaktı British İngilizcesi ve American İngilizcesi'nin farkları nedir?
- British İngiltere aksanı diye biliyorum ama Avrupa ülkelerinde kullanılan hangisi?
- Hangisini öğrenmek daha doğru olur?

Son düzenleme:
Yazarak, okuyarak, dinleyerek, görerek, resimlendirerek...
Arkadaşlar, Memrise adında bir uygulamadan İngilizce çalışmaya başladım. Çok faydalı geldi ve öğrendiğimi de hissettim. Ona devam ediyorum. Minik hikaye kitapları aldım A1 seviyesinde, bunları okumak ve çevirmek istiyorum. Arkasında 2 sayfa İngilizce Türkçe kelimeler yazıyor. Önce kelimeleri çalışmam gerek diye düşündüm. Memrise görsel ve okunuş olarak çok güzel aklıma sokuyor, kelimeleri kağıt üstünde kelime öğrenemediğimi fark ettim. Kelime öğrenmek için tavsiye verebilecek var mı?

Ek bir sorum daha olacaktı British İngilizcesi ve American İngilizcesi'nin farkları nedir?
- British İngiltere aksanı diye biliyorum ama Avrupa ülkelerinde kullanılan hangisi?
Amerikan İngilizcesi daha doğru olur.

Dile başlarken aksan ile başlamak ve aksana takılmak Türkiye'de bir çok kişinin yaptığı en büyük yanlıştır. British İngilizlerin ve British accent konuşabilenlerin konuştuğu aksandır. Avrupalılar genellikle Amerikan aksanına yakın konuşurlar çünkü konuşması çok daha kolaydır ve "pop culture" sebebi ile Amerikan aksanına özgü kelimelere daha çok maruz kalmışlardır.

Kelimeleri öğrenebilmek için izlemen (dizi, film, haber vs.) ve okuman lazım. Bunun sebebi kelimelerin öncelikle ne anlam teşkil ettiğini anlamak, daha sonra İngilizce kitapları bire bir, kendi başına çevirerek sözlük anlamlarını öğrenmen lazım.

Grameri abartmak da yapılan başka bir yanlış, anadili veya anadili gibi İngilizce konuşanlar gramer hakkında hiç düşünmezler çok çok ciddi bir şey yazmıyorsak. Senin Türkçe konuşurken gramer düşünmediğin gibi.

Bir de kendini olabildiğince İngilizce'ye maruz bırak.​

Arkadaşlar, memrise adında bir uygulamadan İngilizce çalışmaya başladım. Çok faydalı geldi ve öğrendiğimi de hissettim. Ona devam ediyorum. Minik hikaye kitapları aldım A1 seviyesinde, bunları okumak ve çevirmek istiyorum. Arkasında 2 sayfa İngilizce Türkçe kelimeler yazıyor. Önce kelimeleri çalışmam gerek diye düşündüm. Memrise görsel ve okunuş olarak çok güzel aklıma sokuyor, kelimeleri kağıt üstünde kelime öğrenemediğimi fark ettim. Kelime öğrenmek için tavsiye verebilecek var mı?

Ek bir sorum daha olacaktı british ingilizcesi ve American ingilizcesi'nin farkları nedir?

Ben 2-3 kere okuyup üstüne kelimelerin anlamlarını kapatıp kendim bilmeye çalışıyorum ve bunu 3-4 kez yapıyorum ve ben de işe yarıyor denemenizi tavsiye ederim.
Bunun dışında dizi falan izlersem ingilizce dublaj + türkçe altyazılı izliyorum telafuz açısından baya işime yarıyor.
Ek olarak oyunları ingilizce oynayabilirsin.

Altyazılı film - dizi izleyerek ve oyun oynayarak. Bir kelimenin telaffuzu ile birlikte Türkçe karşılığını öğrenebiliyorsun.

Ezberleyerek, tek tek kelime kelime bakarak İngilizce de gelişim sağlamak çok zor hatta imkansız.

dile başlarken aksan ile başlamak ve aksana takılmak Türkiye'de birçok kişinin yaptığı en büyük yanlıştır. British İngiliz'lerin ve british accent konuşabilenlerin konuştuğu aksandır. Avrupalılar genellikle amerikan aksanına yakın konuşurlar çünkü konuşması çok daha kolaydır ve "pop culture" sebebi ile amerikan aksanına özgü kelimelere daha çok maruz kalmışlardır.

Kelimeleri öğrenebilmek için izlemen (dizi, film, haber vs.) Ve okuman lazım. Bunun sebebi kelimelerin öncelikle ne anlam teşkil ettiğini anlamak, daha sonra İngilizce kitapları bire bir, kendi başına çevirerek sözlük anlamlarını öğrenmen lazım.

Grameri abartmak da yapılan başka bir yanlış, anadili veya anadili gibi İngilizce konuşanlar gramer hakkında hiç düşünmezler çok çok ciddi bir şey yazmıyorsak. Senin Türkçe konuşurken gramer düşünmediğin gibi.

Bir de kendini olabildiğince İngilizce'ye maruz bırak.​

Grameri nasıl çalışmalıyım kaynak olarak ben gramer olayını hiç takmadım sürekli kelimeleri araştımıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı